13. dubna 2017

Setkání absolventů studijních programů ve francouzštině „Forum Alumni Brno“

Vous avez étudié en France ? Vous étudiez le français ou vous suivez un double-diplôme franco-tchèque ? Cette rencontre est faite pour vous.

Ce forum vous permettra de rencontrer différentes entreprises françaises ou tchèques en lien avec le marché francophone et de constituer ou renforcer votre réseau professionnel.

Participer à ce forum, c’est aussi avoir de nouveaux contacts, rencontrer d’autres alumnis et partager un moment de convivialité à la française.
Inscrivez-vous sur https://www.francealumni.fr/fr/post...

Programme :

  • 16h : découvrez France Alumni et les entreprises participantes.
  • 16h30 : rencontrez les représentants des entreprises à leur table.
  • 17h30 : discutez avec les alumnis autour d’un apéritif à la française !

Date : 26 avil 2017
Lieu : Alliance Française de Brno - Moravské nám. 690/15 - 602 00 - Brno

Entreprises partenaires :13. dubna 2017

Jste na studiích ve Francii?

Natočte se a sdílejte tak s námi své zkušenosti! Campus France představí vaše videa dalším českým studentům před jejich odjezdem na studia.
Níže uvedené pokyny.

12. dubna 2017

Stipendia pro učitele francouzštiny

Dans le cadre du programme bilatéral franco-tchèque dans le domaine de l’éducation, l’Ambassade de France/Institut français de Prague octroient chaque année des bourses pédagogiques de courte durée (deux semaines, en été).

Ces bourses sont destinées aux enseignants de français ou de DNL (disciplines non linguistiques enseignées en français) souhaitant améliorer leurs pratiques pédagogiques dans un centre de formation agréé en France (Label FLE).
Cette année, les stages auront lieu au CLA de Besançon et au CAVILAM (Alliance française) de Vichy.

Informations et contacts à l’adresse suivante : http://www.ifp.cz/Bourses-2017-pour...

7. dubna 2017

Bonjour Brno

Festival Bonjour Brno, konající se od 4. do 23. dubna 2017, je v plném proudu!

Francouzská aliance v Brně pořádá nejvýznamější festival frankofonních kultur na jižní Moravě „Bonjour Brno“.
Na programu jsou mimo jiné ochutnávky, filmové projekce a výstavy.

V průběhu závěrečného víkendu vystoupí skupina Famille Walili (Rodina Walili), spojující divadelní, hudební a karnevalové umění dvacítky umělců z Rennes, kteří zavítají do Brna v rámci partnerské spolupráce mezi městy Rennes a Brno. Podrobnější informace naleznete na www.bonjourbrno.cz

2. března 2017

Ohlédnutí za Dny Frankofonie 2017

Francouzské aliance v Brně, Českých Budějovicích, Ostravě, Pardubicích a Plzni připravily ku příležitosti Dnů Frankofonie 2017 bohatý program!

Velký dík patří všem partnerům, umělcům, sponzorům a samozřejmě účastníkům. Opět se na vás budeme těšit příští rok!

15. března 2016

Školení pro učitele 2017

L’Alliance Français de Pardubice est accréditée par le Ministère de l’Éducation tchèque pour mener des formations liées au français langue étrangère. Ces formations sont ouvertes à tous les professeurs de français de République tchèque et aux étudiants qui se prédestinent à l’enseignement.

Ces formations ont pour objectif d’apporter aux enseignants des outils et des activités concrètes, ludiques, communicatives et créatives. Ces dernières pourront directement être réutilisées en classe. C’est un moyen idéal pour éviter la routine dans l’enseignement et pour motiver vos élèves !

Pour des informations complémentaires, n’hésitez pas à contacter l’Alliance à : af@afpardubice.com

OFFRE 2017

3. listopadu 2014

Učit se francouzsky na Francouzské alianci

Výuku francouzštiny poskytuje všech šest francouzských aliancí v České republice. Jejich pestrá nabídka kurzů odpovídajících úrovni a potřebám každého studenta uspokojí všechny zájemce, ať se jedná o děti, studenty, pracující nebo osoby s individuálním požadavkem na výuku.

Tým zkušených pedagogů specializovaných na výuku francouzštiny

Lektory Francouzských aliancí jsou výhradně rodilí mluvčí nebo frankofonní Češi. Jsou vybíráni na základě svých odborných zkušeností a pedagogického nebo filologického vzdělání v oboru výuky francouzštiny. Všichni procházejí průběžnou odbornou přípravou, díky které stále přizpůsobují své učební postupy nejnovějším pedagogickým zdrojům a poznatkům v oblasti výukových postupů.

Pracují nejen se skupinami, ale také s jednotlivci, jimž nabízíme jak kurzy konané prímo v sídle jednotlivých Francouzských aliancí, tak prípadne i externe zajištované hodiny porádané mimo prostory AF. Výuka potom probíhá v príslušných školách, sídlech daných firem ci institucí státní správy.

Inovativní prístup ve výuce

Francouzské aliance používají inovativní a pokrokové výukové metody, které všem zájemcum umožnují ovládnout francouzštinu v co nejkratší možné dobe a dosáhnout požadované úrovne jazykových znalostí a dovedností, at jsou již jejich motivace a duvody jakékoli

Zaměřují se na specifické potřeby každého studenta, přičemž vychází ze Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERRJ), aby zajistili co nejkvalitnější výuku, která umožňuje studentům připravovat se v těch nejlepších podmínkách.

Francouzské aliance disponují moderními učebními nástroji, které umožňují dynamickou výuku založenou na nových informačních a komunikačních technologiích. Moderní a efektivní výuku umožňují například interaktivní tabule (TBI), kterými je od července 2009 vybaveno všech 6 francouzských aliancí v České republice.

Výuka francouzštiny jako cizího jazyka specializovanými pedagogickými týmy, moderní výukové materiály, oficiální certifikáty DELF-DALF francouzského Ministerstva školství... z uvedeného vyplývá, že studovat francouzštinu v jedné ze 6 Francouzských aliancí v České republice znamená zajistit si kvalitní vzdělání pro snazší dosažení svých cílů.