Francouzská aliance v Liberci

Francouzská aliance v Liberci byla druhou Francouzskou aliancí, která v České republice opětně otevřela své brány. Byla založená v únoru roku 1991 skupinou učitelů a právníků z Technické univerzity v Liberci.

Zpočátku sídlila přímo v budově Technické univerzity v Liberci, kde nabízela intenzivní kurzy francouzštiny. Do nových prostor lokalizovaných v samém centru města se přestěhovala až o celých 10 let později. Poslední stěhování v roce 2014 pak Francouzské alianci v Liberci umožnilo poskytnout návštěvníkům a studentům nová místa pro studium i pro setkávání.

V současné době přijímá Francouzská aliance v Liberci každoročně na 100 studentů.
Je centrem pro skládání zkoušek certifikátů DELF-DALF a každoročně ve spolupráci s CIEP (Mezinárodní centrum pedagogických studií, Centre International des Etudes Pédagogiques) a Oddělením pro kulturu a spolupráci Francouzského velvyslanectví v České republice pořádá čtyři zkouškové termíny certifikátů DELF-DALF. Návštěvníci Francouzské aliance v Liberci mají též k dispozici centrum pramenů ve francouzštině vybavené knihovničkou pro začátečníky, která je určená především těm, kteří se učí anebo učili francouzštinu.

Od roku 2012, Francouzská aliance je užší spolupráce s Regionální knihovny v Liberci, organizovat kulturní aktivity kolem knih a psaní.
JPEG

Důležité kulturní akce se každoročně konají v následujících měsících:

  • březen : „Dny Frankofonie“
  • duben : festival „Francouzské dny v Liberci“ („Journées française de Liberec“)
  • září : Evropský den jazyků („Journée Européenne des Langues“)

Více informací naleznete na internetových stránkách Francouzské aliance v Liberci:
http://www.alliancefrancaise.cz/liberec nebo na Facebooku