Laurette ve službách EVS

Máte chuť vyjet do zahraničí a být přitom užiteční v nějaké organizaci? Máte mezi 17 a 30 lety?
Pak je Evropská dobrovolná služba právě pro Vás!
Tento program tvoří část nabídky programu Erasmus + a nabízí skvělou zkušenost mobility a také angažované práce v cizí zemi. Umožnuje nejen objevit novou kulturu, ale též získat zkušenosti, které napomohou osobnímu i profesnímu růstu.
Dobrovolník není sám, pomáhají mu a podporují ho různé struktury projektu (instituce vysílající, přijímající, koordinující…), a to i finančně. Tuto dobrovolnou službu je možné vykonávat v takřka libovolné doméně.
Stejně jako Laurette na Allianci !

"V říjnu 2015 jsem dorazila na Alliance Française de Brno, abych zde celý jeden rok pracovala jako dobrovolnice. Poté, co jsem byla po tři léta zaměstnaná v divadle ve Francii, jsem zatoužila odjet za novými zážitky do zahraničí. Nejsem ale moc velký dobrodruh, chtěla jsem mít jistoty, a proto jsem se rozhodla zažádat o Evropskou dobrovolnou službu.
Samotná procedura žádosti není obtížná, stačí kontaktovat vysílající organizaci ve vaší zemi, prohlédnout nabídky EVS v databázi, která shromažďuje všechny projekty a přijímající organizace, zažádat, počkat na odpověď a pak si zabalit! O většinu dalších nutných věcí se postarají organizace: zaplatí jízdné, kapesné, ubytování, SIMku s tarifem, kurz jazyka pro lepší zařazení se do nového prostředí...

Mojí kanceláří je krásná mediatéka s výhledem na Janáčkovo divadlo.
Každodenní úkoly jsou různorodé:
Pracuji jako recepční v mediatéce, starám se o výpůjčky a o zařazení nových dokumentů. Zároveň je mou prací organizace pravidelných měsíčních událostí, jako je Ciné-café (filmový večer) a Soirée de jeux de société (Večer společenských her). Podílím se na vydávání Le P’tit Papier (měsíčník l’Alliance Française, který lze najít ve vybraných kavárnách a online na webu AF Brno) a píši a zasílám newsletter. Také aktualizuji webové stránky a facebook AF Brno. Vypomáhám během velkých kulturních akcí, které AF Brno organizuje (Festival francouzského filmu, festival Bonjour Brno, Salon de l´étudiant…) hlavně tím, že koordinuji tým dobrovolníků. Zkrátka, nemám čas se nudit! Pokud si přeji zrealizovat nějaký projekt, moje nápady jsou vždy vyslechnuty. Všechny tyto úkoly mi umožnily potkat velké množství lidí a rychleji se integrovat.
Mrzí mě jen jedna věc - že Evropská dobrovolná služba trvá jen jeden rok!"

Laurette.
Zde se můžete podívat na některé moje aktivity http://www.guh.cz/?p=3130
http://www.gymklob.cz/fotogalerie/2016/francouzske-dopoledne-na-af

JPEG - 135 kb
PNG - 210.6 kb