Festival Bonjour Brno

Spřátelená akce

Kinomix uvádí: 12 úkolů pro Asterixe
Univerzitní kino Scala | 11.4.2017 | 20h30

Galská dvojice, oblíbená mezi dětskými i dospělými diváky se zapletla do dalších patálií. Tentokrát musí splnit dvanáct úkolu, aby dokázali Césarovi, že obyvatelé jejich osady jsou bohové. Na cestě při splnění úkolů je doprovází jejich milovaný pejsek Idefix, který se již mnohokrát osvědčil, jako spolehlivý zachránce z prekérních situací. Při jakých úkolech se Asterix spolehne na zázračný elixír? Jak hrdinové budou úkoly zvládat? Jak dopadne osud osady?

12 úkolů pro Asterixe bude v pořadí už šestou projekcí projektu Kinomix, který chce divákům představit možnosti propojení filmového a komiksového média. Každý rok jde do kin mnoho filmů, které jsou natočeny podle komiksové předlohy, nebo na komiksovou poetiku reagují. Jaký je ale vztah těchto dvou médií? Berou si filmy z komiksů jen náměty, nebo využívají i jejich postupy ve stylu a vyprávění? Kinomix by měl na půdorysu devíti večerů představit to, jak se tyto dvě části popkultury k sobě navzájem vztahují, a to na základě projekcí širokého spektra filmů (od blockbusterů až po umělecké snímky nebo dokumenty) a s nimi spojenými přednáškami a diskusemi.

Vstupenky: http://bit.ly/2os9lFc

www.facebook.com/events/331299037272309/

Kinomix uvádí: Život Adele
Univerzitní kino Scala | 18.4.2017 | 20h30

Syrový film o lásce dvou žen, který nenásleduje klišé romantických filmů. Ve filmu se objeví kontroverzní postelová scéna, která byla diskutována především pro svou délku a rovněž také pro svoji náhlost. Nedočkáme se tu žádných dlouhých pohledů ani náznaků. Režisér chtěl film co nejpřirozenější – pláč takový, jaký ho nechceme vidět, dívka, která jí na rande kebab ne zrovna svůdně, animální sexuální setkání dvou žen.
Mnoho diváků možná překvapí, že film je adaptací grafického románu Le bleu est une couleur chaude (Blue Is The Warmest Color) autorky Julie Maroh z roku 2010, který získal přízeň čtenářů i kritiků především svou specifickou prácí s barvami a realistickým pohledem na první lásku a životní zkušenost LGBTQ+ komunity.

Vstupenky: http://bit.ly/2o8stHC

www.facebook.com/events/376873482712202/