4. prosince 2017

Vánoční večírek/ Soirée de Noël

KDY: 15.12. od 18:30
KDE: Alliance francaise Liberec - Moskevská 52/24
CO: Vánoční večírek

Jako každý rok se před vánočními svátky scházíme v sídle Aliance(Moskevská 52/24), abychom se vzájemně poznali nejen se studenty z našich kurzů, ale i s kolegy z předsednictví Aliance a frankofonními přáteli, žijícími v Liberci a okolí.

Tradičně každý účastník vánočního večera přinese pěkně „po francouzsku“, pro ostatní něco k snědku ze svých vánočních specialit, a aby to byl správný předvánoční večer – letos i malý anonymní dárek (ten bude při příchodu odevzdán do připraveného vánočního koše...na překvapení)

Nezapomeňte dobrou náladu a případné hudební nástroje... J. Těšíme se na Vás !


Chers étudiants, membres et sympathisants de l’Alliance française Liberec.

Comme une vraie association, chaque année, avant Noël, nous nous rencontrons au siège de l’Alliance (Moskevská 52/24) pour faire connaissance non seulement avec les étudiants de nos cours, mais aussi avec nos collègues du Conseil d’Administration et des amis francophones vivant aux environs de Liberec.

Traditionnellement, à la française, tout le monde apporte pour les autres, quelques unes de ses spécialités de Noël et, pour que cela soit une vraie soirée festive, cette fois-ci aussi un petit cadeau anonyme (qui sera déposé dans un panier de Père Noël ... pour en faire des surprises ...)

N’oubliez pas votre bonne humeur et éventuels instruments de musique !

A très bientôt!

30. října 2017

Kryštof et Pierre 17.11.

Po roce a půl se do Liberce opět vrací francouzskou- české duo Kryštof a Pierre tentokrát obohacené o další hosty. Nechte se překvapit. Koncert proběhne 17.11. od 20:00. Zaposlouchat se budete moci do tradičních i moderních francouzských šansonů. Vstup na akci je ZDARMA. Pokud chcete mít jistotu, že si sednete, rezervujte si své místo přímo v Barovně, kde bude koncert probíhat, a to na email: market@barovna.cz nebo tel.: +420 774 654 420 (Barvířská 275/16; 460 07). Zároveň to bude skvělá příležitost ochutnat Beujolais Nouveau 2017!

7. září 2017

Alliance francaise se stěhuje do Moskevské ulice!

Alliance francaise se stěhuje zpět do samotného centra Liberce. Snažili jsme se vyhovět Vašim hlasům a kvůli ještě lepší dostupnosti se stěhujeme do dolní části Moskevské ulice! Najdete nás naproti My Café v prvním poschodí v Moskevské 52/24. Podívat se k nám můžete hned v novém semestru, který začíná v týdnu od 25. září 2017. Doufáme, že si na nové adrese zvyknete a bude se Vám tam líbit alespoň stejně jako doposud!

Těšíme se na Vás!

Nově nás naleznete zde:

15. května 2017

Festival francouzské hudby (16. června)

První ročník Festivalu francouzské hudby 16.6. v Jablonci na RAMPĚ!

Těšit se můžete na tři kapely a spousty francouzských písní. Přijďte s námi oslavit svátek hudby a blížící se letní prázdniny!

Zahrají: HÁRÁPES, Markéta Nikendey a LES GARS D´EN BAS

HÁRÁPES - Tohle sympatické trio nadšených frankofilů v čele s jabloneckým učitelem francouzštiny Radkem Škvorem se Vám dostane pod kůži. Těšit se můžete na písně např. od G. Brassense, F. Cabrela, a dalších autorů.

Markéta Nikendey - Bývalá studentka jabloneckého Gymnázia u Balvanu hraje sólo i s kapelou, na ulici, na pódiu nebo pod širým nebem. Na koncertu Vám mimo jiné zazpívá známé skladby od ZAZ, Indila a dalších!

LES GARS D´EN BAS

Koncert česko-francouzské čtveřice s hudebním koktejlem francouzského šansonu, akustického gypsy swingu a balkánské hudby.

Les Gars D’en bas jsou muzikanti pocházející z francouzského Rennes a z české Prahy. Důležitým vlivem obohacujícím hudební identitu kapely je její celoroční cestování a hraní na ulicích a v klubech po celé Evropě. Časem prověřené manželství kontrabasu, kytary, akordeonu a klarinetu vytváří pestrý, chutný a občas výbušný koktejl hudby, který byste si neměli nechat ujít.

http://vovasko.wixsite.com/les-gars-d-en-bas

VSTUP 150KČ/ 100KČ pro studenty a členy Alliance Française

27. února 2017

Café francais - každé první úterý v měsíci (5.12. 2017)

Café francais je tradiční neformální setkání příznivců francouzské a frankofonní kultury. Koná se každé první úterý v měsíci v restauraci Barovna.

Přijďte si popovídat s rodilými i frankofonními mluvčími z regionu.Příště se sejdeme v úterý 05.12. od 18:00. Těšíme se na Vás!

3. ledna 2017

Valná hromada a Galette des Rois 17.01.

Dovolte nám Vás pozvat na Valnou hromadu Alliance francaise Liberec, která se bude konat 17.01. od 17:30 v Le Bistro, kde zhodnotíme uplynulé aktivity za rok 2016, podíváme se co se chystá v roce 2017 a zároveň budou voleni členi do naší Rady. Jelikož jsme neziskovou organizací, každý náš člen se může aktivně podílet na našem rozvoji.

Pokud nechcete/ nemůžete přijít na valnou hromadu, rádi Vás uvítáme i po jejím skončení v 18:30 na ochutnávce "Gallete des Rois", který připraví sám šéf Claude Durand! Tedy ’ Tříkrálový koláč" typický ve Francii. Vstupné je 100KČ. Na tuto ochutnávku prosíme o registraci skrze formulář: https://goo.gl/forms/EBsCSknrhu70Vhzw2 , a to nejpozději do 15.01. Děkujeme a těšíme se na Vás!

4. října 2016

Café francais - Le Bistro (11.10.)

První setkání milovníků francouzské a frankofonní kultury tentokrát ve francouzské restauraci Le Bistro (Na Perštýně 241/5) v úterý 11. 10. od 18:00. Přijďte si popovídat nejen francouzsky. Těšíme se na Vás.

26. května 2016

Fête de l’ AFL/ Svátek Alliance francaise Liberec (4.6.)

Milí přátelé Alliance francaise Liberec, po nabitém semestru, kdy jsme oslavili 25 let existence bychom Vás rádi pozvali na přátelské setkání v nedalekém Držkově (30 min autem od LBC) u manželů Delepine. Těšit se můžete na společnou procházku po okolí, pétanque a grilovačku. Hudební nástroje vítány. Možné je na místě i přespat. Podrobnosti a rezervace na afl.delepine@gmail.com Těšíme se na Vás!

23. května 2016

Café francais: Rencontre amicale avec des Francais de Paris (24.5.)

Srdečně Vás zveme na přátelské setkání se skupinou Francouzů, kteří stráví v Liberci několik dní během své cesty, kterou organizuje asociace l´AOTS (Association des Amis et Originaires Tcheques et Slovaques).

Během setkání si budete moci nejen neformálně promluvit francouzsky, ale také se seznámit s lidmi, kteří mají kořeny právě v ČR nebo na Slovensku). Sejdeme se 24.05. v 20:00 v Hotelu Radnice.

Více informací na liberec@alliancefrancaise.cz

29. března 2016

25 let Francouzské Aliance Liberec (4.4.)

Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení výstavy "25 let Francouzské Aliance Liberec - francouzština a česko-francouzské kontakty v Libereckém regiónu", které proběhne za přítomnosti Jeho Excellence Jean-Pierre ASVAZADOURIANa, Velvyslance Francouzské republiky v ČR.

V rámci vernisáže se můžete těšit například na francouzské chansony v podání Marie Kučerové, vystoupení talentovaných studentů z Libereckého kraje a samozřejmě na pana velvyslance. Přijďte s námi oslavit čtvrt století existence!

KDY: V pondělí 4. dubna od 17:00
KDE: Krajská vědecká knihovna Liberec.

Registrujte se prosím do 01.04. na liberec@alliancefrancaise.cz.

Těšíme se na Vás!

|