23. dubna 2018

Společensko-herní večer, pátek 27. dubna 2018, 19:00

Společensko-herní večer, pátek 27. dubna 2018, 19:00

Není nic lepšího než hravý a pohodový večer v příjemné společnosti pro procvičení francouzštiny!

Zúčastnit se může každý, nezáleží na Vašich jazykových znalostech. Přijďte se pobavit s přáteli nebo se seznámit s někým novým po dobu hraní her.

Vstup je zdarma. Máte-li nějakou svou oblíbenou společenskou hru, neváhejte ji přinést! Stejně tak si můžete vzít s sebou nápoje a občerstvení, které máte rádi.

23. dubna 2018

Promítání krátkometrážních filmů: pátek 4. května 2018, 19:00

Promítání krátkometrážních filmů: pátek 4. května 2018, 19:00

Alliance Française Ostrava si pro Vás připravila večer krátkometrážních filmů.
Myšlenkou je představit prostřednictvím promítání různé aspekty a skutečnosti současné francouzské společnosti.
Přijďte se ponořit do atmsféry dnešní Francie, zatímco si pochutnáte na sklence zcela jistě dobrého vína.

Výběr filmů:

TGV
Vysokorychlostní vlaky. Červenec. Paříž-Brest. Alexiny první krůčky jakožto šéfkuchařky pro velkou vlakovou linku z Paříže do Brestu. Během kontroly naráží na cestujícího, jenž ji svede od jejích povinností.

Repas Dominical / Nedělní oběd
Je neděle. Čas oběda. Jean je na návštěvě u své rodiny. Je zavalen otázkami od svých příbuzných, které již nezajímají odpovědi. Stejně tak mu dávají rady, které oni sami nedodržují.
„Výtvarně vytříbený a animačně nápaditý snímek zachycuje pomocí zběsilých metafor a překotného komentáře pocity dospělého syna, který se vydává na nedělní rodinný oběd. Příbuzní ho jako vždy zahrnují otázkami, aniž by poslouchali jeho odpovědi, a dávají mu nepoužitelné rady....“

Essaie de mourir jeune / Snaha zemřít mladý
Pětadvacáté narozeniny si zasluhují oslavu. Vincent a Hervé, jeho užvaněný a nevděčný otec, společně v hluboké noci přemýšlí, co by mohli společně dělat.

Violence en réunion / Násilí při srazu
Každou noc si tajemná žena, která nosí burku, dobírá policejní důstojníky, kteří hlídají přilehlou oblast a provokují konfrontace mezi mladými lidmi z města. Mezitím Vince, bývalá pouliční legenda, musí čelit svým démonům a vyhnout se pádu z vozu.

Où je mets ma pudeur / Kam odložím svou cudnost
Hafsia studuje dějiny umění a chystá se na ústní zkoušku. Na ni se ale musí dostavit s odhalenou hlavou, hidžáb musí nechat doma... Vydává se do Louvru prohlédnout si obraz „Velká odaliska“, o kterém bude na zkoušce hovořit.

23. dubna 2018

Francouzská historie v hledáčku, pátek 11. května 2018, 18:30

Francouzská historie v hledáčku, pátek 11. května 2018, 18:30

„Francouzská revoluce a budování Francouzské republiky: četba z 19. století.“

Ředitel Alliance Française Ostrava, Thomas Dougin, vás zve k nahlédnutí do epizody fascinující a bohaté francouzské historie. Velká francouzská revoluce, která byla zahájena v roce 1789, je nejvíce známou a komentovanou historickou událostí Francie po celém světě.
Ale mezi historickými klišé a skutečností, je obtížné se vyznat. Začneme z pojetí historika (François Furet), podle kterého francouzská revoluce končí v roce 1880 – pro zfalšování francouzského obrazu z 19. století.
O všech těchto záludnostech a překvapeních si budeme společně povídat a pokusíme se pochopit důležitost těchto událostí v souvislosti s formováním současné Francie.
Velmi se na Vás těšíme!

11. dubna 2018

Francouzské kino & víno : Barbara, 18. dubna

Věděli jste, že můžete spojit dvě věci, které máte rádi, dohromady? Přijďte se podívat na francouzský film z roku 2017 o slavné zpěvačce a zpříjemňete zároveň svůj zážitek skleničkou výborného vína.

Francouzské kino & víno : Barbara, 18. dubna

Promítáme ve středu 18. dubna od 17:45 hodin.

Herečka se připravuje na roli Barbary, začátek natáčení je na spadnutí. Studuje svou postavu, její hlas, písně, partitury, gestikulaci, pletení, scény, které se má naučit. Jde to, postupuje to, narůstá to a přerůstá ji to. Pracuje i režisér – plánuje schůzky, hledá v archivech, poslouchá hudbu. Nechává se pohltit stejně jako ona a také jí samotnou.

11. dubna 2018

Burza knih – 19. dubna - 12. května

Burza knih – 19. dubna - 12. května

Rádi navštěvujete knihovny, hledáte a vybíráte, jaká kniha Vás zaujme tentokrát? Patří mezi Vaše oblíbené i franzouzské knihy a jste milovníkem francouzské kultury?

Francouzská aliance v Ostravě si Vás dovoluje pozvat na burzu knih, která proběhne v období od 19. dubna do 12. května.

Přijďte si pro tu nejvzácnější perlu z široké nabídky francouzských knih, příruček či slovníků! To vše za přijatelné ceny.

11. dubna 2018

Café "à la Corse"

Café "à la Corse"

Café « à la Corse »

Přijďte si procvičit Vaši francouzštinu s rodilým mluvčím a ochutnat při tom gurmánské speciality přímo z Korsiky (uzeniny, sýry i alkoholické nápoje)!

Budeme se na Vás těšit 13. dubna od 18 hodin v coffee&coctail baru La Corse, jenž se nachází na ulici Škroupova 536/6 v centru Ostravy a který Vás svou atmosférou rozhodně vtáhne do tajů tohoto francouzského ostrova.

Rádi bychom, abyste nás informovali o svém příchodu předem, děkujeme.

15. ledna 2018

Nová adresa a začátek kurzů

Nová adresa a začátek kurzů

Vážení studenti a přátelé,

s radostí vám oznamujeme novou adresu Alliance Française Ostrava :
Čs. legií 1364/20, 702 00 Moravská Ostrava.
Od 29. ledna 2018 máme opět otevřeno a začíná letošní výuka kurzů.
Těšíme se na vás!

8. ledna 2018

Naučte se s námi francouzsky v roce 2018!

Naučte se s námi francouzsky v roce 2018!
7. září 2017

Obohatili jsme naší knihovnu o nové pedagogické tituly !

Obohatili jsme naší knihovnu o nové pedagogické tituly !

Milí studenti a členové Alliance française,

nyní jsme pro vás doplnili a rozšířili pedagogickou sekci naší knihovny o nové učebnice a pracovní sešity! Nově zde najdete i učebnice určené pro děti, ale i starším a pokročilejším máme co nabídnout. Pokud byste se rádi ve svém volném čase zopakovali probranou látku, obohatili slovní zásobu (například i v právní či ekonomické oblasti) neváhejte a obraťte se na nás!

|