Tisková zpráva “Francouzský podzim“

Již pátým rokem vás Francouzská aliance v Pardubicích zve na festival Francouzský podzim, který proběhně 1. – 22. listopadu 2017. Tento rok, náš festival vás zavede na smyslový výlet, skrze frankofonní svět. Takže si zapněte pásy, vyjíždíme !

Tisková zpráva “Francouzský podzim“

1. listopadu bude festival zahájen koncertem skupiny Bran na Zámku Pardubice. Tato skupina inspirovaná bretonskou hudbou vás zavede do legendární země ve slavnostní a omamné náladě !

Kouzlo vás čeká znovu 3. listopadu na děstkém představení Wow Magic show v Divadle 29. Ti nejmenší budou mít možnost se převtělit do kůže zkušeného kouzelníka a naučí se ta nejlepší kouzelnická čísla ! Ještě ten samý večer se s vámi podělíme o zvolněnější zážitek s kapelou Chanson Trio Coucou, která vrací do hry staré klasické francouzské šansony.

Naše okružní cesta bude pokračovat 6. listopadu v projekcí fillmu Réparer les vivants – Život za život v režii Katell Quillévéré z roku 2016. Toto francouzské drama pojednává o problému darování orgánů.

Máte chuť na čtení ? Naše výprava vás zavede 8. listopadu na africký kontinent za objevem senegalské literatury. Bude to také příležitost k diskuzi nad složitým vztahem mezi Afrikou a Evropu. Jako lehčí téma, vám bude nabídnuta dílna výroby perel a levandulových koupelových koulí 10. Listopadu.

Už jsme vás upozornili, že tento ročník festivalu bude velice různorodý ! Jako důkaz vám nabídneme 11. listopadu koncert Aude Martin přezdívané « Odis », jazykovou a hudební akrobatku. V jazyce místy vymyšleném, vás zavede na cestu v doprovodu svého accordéonu, balalaïky a mbiry.
Když mluvíme o hudebních nástrojích z daleka, festival bude vibrovat za zvuku marimby 13. Listopadu ! Vaše zvědavost stoupá? Pokud chcete vědět více o tomto nástroji ze severoamerické scény 20. let, přijďte se podívat na duo Cécille Boiffin a Tomoko Asahina-Kotalové a jejich ohromující koncert.

Blízkají vám oči, když si vzpomenete na Paříž? Tak den 14. listopadu je stvořen přímo pro vás! Přijďte na Kávu po francouzsku hned po zahájení vernisáže POPAŘÍŽI Jana Juhaniaka, který se snaží skrze různé materiály zachytit smysl tohoto hlavního města. Během večera budete mít možnost se vrátit v čase a odhalit tajemství pařížského života. Jak řekl Ernest Hemingway „Paříž je jeden velký večírek“!
Po téhle perličce určitě neodmítnete sklenku, že? Na uhašení žízně vám degustační ateliér pomůže odhalit největší životní lásku Francouzů –víno! 16. listopadu budete moci ochutnat 8 různých vín, v kombinaci typických sýrů, které kompletně uspokojí vaše chuťové smysly.
20. listopadu, jiná francouzská specialita bude poctěna – mÓda! Francouzská aliance v Pardubicích zahájí svůj pravidelný měsíční kino-klub s filmem Yves-Saint-Laurent, životopisným příběhem velkého krejčího.
Naši cestu a zároveň celý festival zakončíme 22. listopadu s moderním současným tancem. Budete diváky tanečního představení ve smyslu dialogu dvou těl, vymyšleného slovenskou choreografkou a tanečnicí Evou Klimáčkovou, kterou doprovází dva italští a argentinští tanečníci. Představení nazvané „PURE“, název, který dobře vystihuje celý smysl festivalu.
Moc se těšíme na setkání s vámi a na sdílení naší společné vášně pro francouzskou kulturu. Pro více informací navštivte naší webovou stránku a sociální sítě.
http://www.francouzstina-pardubice.cz

Francouzská Aliance v Pardubicích je nezávislou neziskovou organizací respektující české právo. Aliance nabízí kurzy francouzštiny všech jazykových úrovní pro zájemce každého věku pod vedením českých i frankofonních diplomovaných lektorů. Studenti si mohou vybrat z široké nabídky semestrálních, individuálních, víkendových i letních intenzivních kurzů, které jsou uzpůsobeny jejich možnostem a potřebám. Aliance připravuje také na zkoušky z francouzského jazyka DELF a DALF. Ti, kteří si chtějí zdokonalit svoji úroveň mimo kurz, mohou využít služeb naší obsáhlé knihovny a vypůjčit si knihy, DVD či CD.