Bonjour Brno 2015

Bonjour Brno 2015

6000 návštěvníků, 19 kulturních událostí, 33 umělců z Rennes, 16 umělců z Brna, 15 dobrovolníků. Ohlédnutí za festivalem Bonjour Brno se nicméně neomezuje jen na výčty, snad všichni účastníci Vám potvrdí, že zažili něco neobvyklého.

U příležitosti oslav 50leté spolupráce měst Brna a Rennes do moravské metropole přijela francouzská, nebo spíše bretonská kultura. Kdo by si pomyslel, že se v Brně objeví tolik obyvatel Rennes naráz?Esprit výročí družby mezi městy byl citelný zvláště během divadelního večera v parku Mendelova muzea, kde na programu spolupracovali umělci z Rennes i Brna. Dalším místem setkání byl také např. degustační večer, během kterého mohli účastníci ochutnat francouzská a moravská vína a porovnat je.


Všechny kulturní události festivalu Bonjour Brno od představení Kolébka přes Zahradu kultur až po koncert Quarteto Canoa zaznamenaly u brněnského publika úspěch. Vše se odehrálo v příjemné a přátelské atmosféře.
Rádi bychom poděkovali všem partnerům, umělcům i skupině dobrovolníků, bez kterých by festival Bonjour Brno neexistoval.