Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu 2012

Festival francouzského filmu 2012

15. ročník Festivalu francouzského filmu

Kino Art, Cihlářská 19

22. - 28. listopadu 2012

Jednotné vstupné 90,- Kč

www.festivalff.cz/-Aktualne-?lang=cs

Festival francouzského filmu jako hlavní část svého programu uvede deset předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí letošní Zlatou palmou z Cannes oceněné drama Láska, dále vzdá poctu výjimečnému umělci – stěžejnímu režisérovi francouzské nové vlny Alainu Resnaisovi a připomene tvorbu neméně atraktivního režiséra Leose Caraxe. O Cenu diváků se utkají nejnovější tituly vybrané českými filmovými kritiky, diváci nebudou ochuzeni ani o populární Večer krátkých filmů. Letošní festivalovou novinkou je prezentace studentských filmů v sekci FAMU v Cannes, čímž festival také poděkuje za dlouholetou spolupráci právě s pražskou FAMU.

>
Program ke stažení ve formátu pdf

FFF_program_DL_BRNO-4.pdf

PDF – 1.8 Mb

Předpremiéry distribučních titulů:

  • Láska (Amour) se jmenuje poslední film režiséra Michaela Hanekeho. Intimní drama oceněné Zlatou palmou z Cannes vypráví příběh stárnoucího manželského páru profesorů hudby, ve kterém excelují Emmanuelle Riva a Jean-Louis Trintignant. Film uvede v ČR 14. 2. 2013 distribuční společnost Artcam.
  • Oui, šéfe! (Comme un chef) je komedie z kulinářského prostředí s Jeanem Renem a Michaëlem Younem. Jean Reno se předvede v roli slavného, nicméně momentálně vyhořelého šéfkuchaře. Společnost 35MM uvede tento film na plátna českých kin 6. 12. 2012.
  • Co kdybychom žili společně? (Et si on vivait tous ensemble ?) stojí na skvělých výkonech hereckých ikon Pierra Richarda, Guye Bedose, Géraldine Chaplin a Jane Fonda v režii Stéphana Robelina. Stárnoucí přátelé spojí nápad vzepřít se domovům důchodců a v sedmdesáti pěti letech začít žít v komunitě. Film uvede do české distribuce 29. 11. 2012 společnost Cinemart.

- Kuře na švestkách (Poulet aux prunes) je nejnovější počin tvůrců úspěšného animovaného filmu Persepolis Marjane Satrapi a Vincenta Paronnauda. Hraná adaptace stejnojmenného komiksu s Mathieu Amalrikem a Mariou de Medeiros diváky zavede do Teheránu v roce 1958 a vypráví pohádkový příběh úžasné lásky. Artcam premiéru plánuje na 29. 11. 2012.

- Ministr (L’Excercice de l’État) je Césary oceněné drama Pierra Schoellera z prostředí vysoké francouzské politiky. Film získal v Cannes cenu FIPRESCI. Distributorem v ČR je společnost Film Europe, která Ministra do českých kin uvede 29. 11. 2012.

  • Paříž-Manhattan (Paris-Manhattan) vypráví příběh mladé a stále svobodné lékárnice, která obdivuje tvorbu Woodyho Allena s Alicí Taglioni a hercem a populárním zpěvákem Patrickem Bruelem v hlavních rolích. Do českých kin vstoupí v roce 2013 díky společnosti Film Europe.
  • Proti větru (Des vents contraires) ukazuje rodinné drama o náhlém zmizení manželky a matky dvou dětí a nových nečekaných začátcích, ve kterém se před kamerou sešli herci Benoît Magimel a Audrey Tautou. Distribuční společnost D-Cinema naplánovala premiéru na 29. 11. 2012.

-Z prezidentské kuchyně (Les Saveurs du palais) je snímek založený na skutečném příběhu osobní kuchařky prezidenta Françoise Mitterranda. Distributorem v ČR je společnost Film Europe, která premiéru plánuje na rok 2013.