Francouzské filmy online: od 10. 3. do 10. 4.

Francouzské filmy online: od 10. 3. do 10. 4.

Online projekce zdarma pokračují v rámci programu IFcinéma à la carte.

Alliance Française Brno vám ve spolupráci s Kinem 35 (Francouzský institut v Praze) a Institut français (Paříž) přináší další unikátní výběr filmů, které můžete sledovat z pohodlí domova. Jedná se o tři francouzské celovečerní snímky a jeden tuniský dokument, jež můžete zdarma online zhlédnout od 10. března do 10. dubna.

Promítané filmy :

Corniche Kennedy
Francie, 2016, 94 min.
Drama
Ve francouzštině s titulky (angličtina, arabština, maďarština, polština, ruština, řečtina, srbština, španělština, thajština, turečtina)
Režie: Dominique Cabrera
Hrají: Lola Créton, Moussa Maaskri, Aïssa Maïga, Kamel Kadri, Alain Demaria, Mélissa Guilbert

Azurová modř Středozemního moře a luxusní vily lemující pobřeží u francouzského přístavního města Marseilles. Kennedyho nábřeží (Corniche Kennedy) a strmé útesy tyčící se nad mořem. A do toho parta teenagerů, kteří se snaží pokořit zákony gravitace i překonat vlastní strach v honbě za co nejintenzivnějšími zážitky i za cenu riskování svých životů.
Filmová adaptace románu spisovatelky Maylis de Kerangal.


Lulu sama sebou
Francie, 2013, 90 min.
Drama, komedie
Ve francouzštině s titulky (albánština, angličtina, bulharština, italština, polština, portugalština, ruština, řečtina, španělština)
Režie: Sólveig Anspach
Hrají: Karin Viard, Bouli Lanners, Claude Gensac, Marie Payen, Nina Meurisse, Corinne Masiero, Patrick Ligardes, Solène Rigot, Vincent Londez, Philippe Rebbot, Pascal Demolon, Bertrand Ducher, Thomas Blanchard, Étienne Davodeau

Po zpackaném pracovním pohovoru se Lulu rozhodne, že se nevrátí domů a nechá manžela i jejich tři děti na holičkách. Nic z toho dopředu neplánovala, všechno se seběhlo docela jednoduše. Chce si pro sebe jen ukrást pár dní volna, které stráví sama, na pobřeží, s lehkou hlavou a odhodláním užít si tyhle vzácné chvíle naplno a bez pocitu viny. Cestu jí zkříží tři různí lidé, kteří se, stejně jako ona, ocitli na okraji světa – zvláštní chlapík, o něhož se starají jeho bratři, k smrti znuděná stařena a zaměstnankyně, kterou obtěžuje šéf... Díky těmto zásadním setkáním si Lulu znovu připomene jednu starou známou, kterou už léta neviděla - sebe samu.


Průšvihy malé Sophie
Francie, 2015, 105 min.
Komedie
Ve francouzštině s titulky (čeština, angličtina, bulharština, portugalština, ruština, řečtina, srbština, španělština, vietnamština)
Režie: Christophe Honoré
Hrají: Anaïs Demoustier, Golshifteh Farahani, Muriel Robin, Michel Fau, Julien Honoré, Antoine Reinartz, Léna Paugam

Malá Sophie nedokáže odolat pokušení porušovat veškeré zákazy a ze všeho nejraději tropí hlouposti se svým bratrancem Paulem. Když se její rodiče rozhodnou odjet do Ameriky, je Sophie nadšená. O rok později se však vrací do Francie doprovázená příšernou macechou - paní Fichini. Naštěstí se Sophie se může spolehnout na pomoc svých přítelkyň - dvou vzorných holčiček a jejich maminky paní de Fleurville, díky kterým se dostane ze spárů zlé macechy.
Film je adaptací románu pro děti komtesy de Ségur vydaného v roce 1858.


Dvacet let africké kinematografie
Mezinárodní den Frankofonie
Tunisko, 1983, 95 min.
Dokumentární
Titulky: angličtina, francouzština, portugalština, španělština
Režie: Férid Boughedir

Tento dokumentární film mapuje 20 let nezávislé africké kinematografie.
Výjimečný dokument tuniského režiséra Ferida Boughedira z roku 1983 nabízí inteligentně a celistvě zpracovaný přehled africké filmové tvorby, v němž autor zpovídá všechny význačné osobnosti africké kinematografie.