Francouzské filmy online: od 8. 2. do 8. 3.

Francouzské filmy online: od 8. 2. do 8. 3.

Užijte si francouzské kino u vás doma!

Blíží se Mezinárodní den žen (8. 3.) a Alliance Française Brno vám společně s Kinem 35 (Francouzský institut v Praze) a Institut français (Paříž) přináší 4 celovečerní snímky, které natočily ženy.

Projekce jsou zdarma a je možné je zhlédnout kdykoli v období od 8. 2. do 8. 3. na streamovací platformě IFcinéma à la carte.

Promítané filmy:

Angèle a Tony
(Francie, 2010, 87 min.)
Drama, romantický
Ve francouzštině s anglickými titulky
Režie: Alix Delaporte
Hrají: Clotilde Hesme, Evelyne Didi, Grégory Gadebois
Hledá bezpečný přístav pro sebe a své dítě, ale v Normandii fouká studený vítr.
Komorní příběh dvojice Angele (Clotilde Hesme) a Tonyho (Grégory Gadebois). Angele přijíždí do malého rybářského městečka, kde se setkává s profesionálním rybářem Tonym. Začne se od něj učit jeho řemeslu, a ačkoli se k sobě moc nehodí, začne mezi nimi pomalu vzkvétat milostný vztah. Kousek po kousku se k sobě přibližují. Angele hledá zázemí pro sebe a své dítě, ale Grégory je příliš uzavřený do sebe a své samoty. Clotilde Hesmeová a Grégory Gadebois, představitelé obou hlavních rolí získali Césary, francouzské prestižní ocenění za domácí produkci.


Vyšší společnost
(Francie, 2014, 95 min.)
Drama, komedie
Ve francouzštině s anglickými titulky
Režie: Julie Lopes-Curval
Hrají: Ana Girardot, Bastien Bouillon, Aurélia Petit, Sergi López
Dvacetiletá Alice žije v Bayeux. Zpracovává vlnu, barví látky a šije oděvy. Nemá však konkrétní představu, co se svým vrozeným talentem dělat. To se změní, když se seznámí s bohatou Pařížankou Agnès, která jí pomůže dostat se na prestižní vysokou školu užitého umění. Alice vše opouští a odchází žít do Paříže, kde se setkává s Antoinem – synem Agnès. Oba mladí lidé se do sebe vášnivě zamilují. Antoine u Alice nachází přirozenost a naivitu, která ho vytrhuje z buržoazního prostředí, kterým pohrdá. Alice naopak díky Antoinovi důvěrněji poznává svět tzv. „vyšší společnosti“, který ji vždy fascinoval. On jí nabízí svou kultivovanost, ona se mu oddává celá…


Babylón v lavicích
(Francie, 2014, 89 min.)
Dokumentární film
S českými titulky
Režie: Julie Bertuccelli
Hrají: Maryam Aboulgila, Felipe Arellano Santibanez, Miguel Angel Cegarra Monsalve ad.
Je jim něco mezi jedenácti a patnácti lety, pocházejí z Irska, ze Senegalu, z Brazílie, Maroka či z Číny a právě dorazili do Francie. Těchto 24 studentů z 24 různých zemí čeká společný rok v adaptační třídě jedné pařížské střední školy. Na pozadí značně multikulturního prostředí sledujeme nevinnost, nadšení a vnitřní zmatek mladých lidí, kteří uprostřed začátku nového života vyvracejí některé zažité stereotypy a dávají nám naději na lepší budoucnost…


Vše je odpuštěno
(Francie, 2007, 104 min.)
Drama
Ve francouzštině s anglickými titulky
Režie: Mia Hansen-Løve
Hrají: Paul Blain, Marie-Christine Friedrich, Olivia Ross, Pascal Bongard
Victor bydlí ve Vídní s Annette a jejich malou dcerou Pamelou. Je jaro. Victor se vyhýbá práci a tráví své dny venku, občas i noci. Zamilovaná Annette věří, že se znova vzchopí, jakmile se všichni vrátí do Paříže. Ale ve Francii se Victor vrátí ke svým špatným návykům. Po drsné hádce odejde bydlet k mladé narkomance, do které se zamiloval. Annette jej opustí a zmizí i s Pamelou. Jedenáct let poté je Pamele sedmnáct a žije u své matky v Paříži. Dozví se, že její otec, kterého si téměř nevybavuje, je také v Paříži, a rozhodne se s ním znovu setkat.