Frankofonní divadlo v Leitnerce

Frankofonní divadlo v Leitnerce

Trapné ticho v deseti lekcích, lekce jedenáctá

Zveme vás na víkendový den s francouzským divadlem… Hrají studenti divadelního souboru „Trapné ticho“ francouzské sekce Gymnázia Matyáše Lercha v Brně.

Začátek jednotlivých představení ve 14.00, 15.00, 17.00 a ve 20.00 hod.

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno

PROGRAM - sobota 2. 4. 2022

14.00 - Quand viendra la vague (podle Alice Zeniter)
Mateo a Letizia, dědici ostrova chráněného před vzestupem hladiny oceánů, přemýšlejí o budoucnosti a o klimatické změně. Co s nimi bude a koho budou moci na svém ostrově zachránit? Přežije jejich láska změnu světa? A je na ostrově místo i pro Vladimíra Putina?
— -
15.00 - Andorra (podle Maxe Frische)
Andorra je klidná země. Sousedí však se státem antisemitských Černých Kazajek. O Karlovi se ví, že před nimi kdysi zachránil malého židovského chlapce. Jenže ve skutečnosti je Andri jeho vlastní, nemanželský syn. Jak naložit s pravdou, když se Karlova dcera a „adoptivní“ syn do sebe zamilují? To vše na pozadí fašistické hrozby?
— -
17.00 - Brazil (podle Terryho Gilliama)
Sam Lowry, úředník v archivu ministerstva informací, dává přednost snům před ubíjející rutinou. Ale hmyzem způsobená administrativní chyba má za následek zadržení nevinného člověka, které spustí lavinu událostí, díky nimž sice Sam Lowry objeví ženu svých snů, ale také hrůzu byrokracie a násilí totalitního systému, v němž žije.
— -
20.00 - Mademoiselle Julie (podle Augusta Strindberga)
Chce slečna Julie svést svého okouzlujícího sluhu společenským pravidlům navzdory? Zneužívá sluha situace k tomu, aby slečnou manipuloval? Naturalistická tragédie o vztahu muže a ženy ve světě ovládaném puritánstvím.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ