Naši lektoři


Šárka

Ve Francii jsem žila, studovala, cestovala, sbírala hrozny a poznávala, že život je krásný (elle n´est pas belle la vie?). Zbožňuju cestování a poznávání jiných kultur. Momentálně je mou oblíbenou destinací Nepál, kam jezdím učit a prostřednictvím malé neziskové organizace podporovat jednu místní školičku. A kdykoliv si zase ráda odskočím do Francie, ať už díky mé práci na ESF MU, anebo za kamarády.

„Na Šárce nejvíc oceňuji přístup a profesionalitu.“


Fabrice

Vystudoval jsem humanitní studia a francouzštinu jako cizí jazyk. Nyní vyučuji francouzštinu už asi víc než deset let (asi - „když miluješ, nepočítáš“ :-) ). Pocházím z Bretaně, ale žiju zde už zhruba 10 let (zhruba - „když miluješ, nepočítáš...“), tak znám Česko celkem dobře.

„Rodilý pedagog, ví, jak učit.“
„Fabrice má pozitivní přístup, dokáže zaujmout a motivovat, má výborné znalosti.“


Katka

Jmenuju se Katka a do Brna mě přivedla zvědavost a chuť učit se cizí jazyky. Vystudovala jsem francouzštinu a němčinu. Učím s chutí a ráda se o svou lásku k francouzštině a francouzské kultuře se studenty při výuce dělím. Mám ráda lidi, cestování, četbu, hudbu a smích. Nejradši trávím volné chvíle s rodinou a přáteli, často chodím do kina nebo na koncerty.

„Katka je milá, trpělivá, vše vysvětlí, její hodiny jsou zábavné.“
„Kladně hodnotím její přísnost.“


Fred

„Fred má flexibilní reakce na potřeby studentů, přátelský přístup.“
„Má dobrou schopnost vysvětlovat složitější látku, má smysl pro humor.“


Darina

Jmenuji se Darina a studovala jsem na FF MU v Brně. Francouzštinu učím už 15 let. Mým motorem je variabilnost práce, kterou vykonávám, a mojí inspirací jsou studenti - od těch nejmenších až po ty nejstarší. Spoustu svého času věnuji rodině, především svým dvěma dětem. Nejlépe si odpočinu na horách.

„Líbí se mi její přístup, také snaha rozmluvit všechny, hodně diskuzí, ochota vysvětlit i gramatiku, kterou bychom již měli znát.“


Martina

Jmenuji se Martina Shadloo a jsem Češka. Nadchla jsem se pro francouzskou kulturu a odjela jsem studovat do Francie. Ráda se směju, čtu a tančím. Zbožňuji vycházky do přírody a iránskou kulturu.
Ve svých kurzech pracuji s komunikativní metodou, používám videa, písničky a další.

„Martina má připravené různé aktivity a hry.“
„Lektorka Martina je super. Výuku dělá formou hry a hlavně mluvíme. Baví mě to.“


Tereza


Studia na FF UP v Olomouci mě zavedla na univerzitu v Nancy a pracovní stáž pak do jihozápadního Agenu. Učila jsem poté na jazykových školách a taky na gymnáziu. Od 13 let se věnuji práci s dětmi. Momentálně pracuji na AF Brno, kde mám na starosti výukové kurzy.
Studovala jsem francouzštinu, ale jsem taky bohemistka. Miluji český jazyk, suchý český humor a moravský folklor.
V hodinách vyžaduji řád a efektivitu práce. Nechávám hodně prostoru k vyjádření názoru; diskuze a konfrontace s jinými, to je to, co mě nesmírně obohacuje, a to, co mě na učení nejvíce baví.


Iva


Svá studia češtiny a francouzštiny jsem absolvovala na Pedagogické fakultě – s následným pokračováním na Fakultě filozofické v Brně. Již delší dobu se věnuji výuce francouzštiny, zvláště fonetiky. Učím nesmírně ráda a u každého studenta se nejprve snažím najít cestu, kterou ve svém způsobu myšlení kráčí, abych ho poté mohla správně a efektivně vést.


Zilda


Narodila jsem se v Castres. Mám jihozápadní přízvuk, 28 let a vlasy čím dál delší. Studovala jsem divadlo a současný tanec, nejdřív dva roky v Besançonu, čtyři roky na konzervatoři v Bordeaux a rok na RESAD v Madridu. Jsem v posledním ročníku DU FLES k výuce francouzštiny jako cizího jazyka v Bordeaux, kde kromě studií také hraji, tančím a pracuji v sociálních službách.


Stéphanie


Daniela

Když jsem začala studovat v Karviné gymnázium, naprosto jsem podlehla kouzlu francouzského jazyka. Především za to vděčím své učitelce Radce, která ve mně objevila jazykové vlohy a vyvolala neutuchající nadšení pro francouzskou kulturu jako takovou. Dnes bych to nadšení přirovnala až k mírné posedlosti. Kdykoli a kdekoli je v Brně něco francouzského či frankofonního, většinou u toho nesmím chybět. Ale jinak jsem úplně normální studentka Masarykovy univerzity, která miluje hudbu, divadlo, humor, práci s dětmi a diář nabitý událostmi a prací.


Zuzka

S francouzštinou je můj život provázán od mých 15 let, kdy jsem ji začala studovat na bilingvní sekci Gymnázia Matyáše Lercha, kam jsem se po letech vrátila coby učitelka. Mezitím jsem studovala na FF MU, pobývala ve Francii a v Kamerunu, měla první dítě. Teď mám druhé – půlroční. Kromě cizích jazyků mám ráda kulturu ve všech jejích formách, výlety do přírody a dobré jídlo a pití!


Minka - Miroslava

Říkají mi Minka, aby to bylo kratší. Francouzsky se mě snažili naučit už ve třetí třídě základní školy.
Těmto pokusům jsem dlouho odolávala. Lásku k této krásné řeči ve mě však probudili až po celých sedmi letech rodilí mluvčí, zkušenosti se samotnou Francií a hlavně frankofonní divadlo.
A protože divadlo je mou velkou vášní i v češtině, věnuji se především „atelier theatre“. Největší radost mám, když moji studenti začnou beze studu mluvit francouzsky, improvizovat a hrát si s libozvučnou krásou francouzské řeči, ať jsou na jakékoli jazykové úrovni.


Léa


To, že jsem zrovna v Brně, je tak trochu náhoda. Přijela jsem sem kdysi navštívit kamarádku, která tu trávila svůj Erasmus, a hned se mi zde zalíbila architektura, životní styl (i když ještě pořád nezvládám večeřet v 18:00) a kosmopolitní tvář tohoto města. Nacházím spoustu společných rysů s Rennes, bretonským městem, ve které na univerzitě studuji poslední ročník oboru Francouzština jako cizí jazyk. Pocházím z Montpellier. Cestuji,, protože ráda objevuji další kultury. Zároveň ráda ostatní obohacuji kulturou vlastní, a to nejraději hrou.