23. srpna 2017

Filmový klub: Toute première fois / Úplně poprvé (2014)

Filmový klub: Toute première fois / Úplně poprvé (2014)

Třicátník Jérémy (Pio Marmaï) se jednoho rána probudí po boku neznámé dívky. Takové věci se stávají i těm, kteří dosud pevně drželi osud ve vlastních rukách a pro podobné výstřelky měli jen pohrdání. Jérémy, majitel prosperující firmy, má navíc po desetiletém harmonickém vztahu krátce před svatbou. I to se někdy stává. Jérémyho nastávající se však jmenuje Antoine (Lannick Gautry) a je kardiolog... Všechno je jednou poprvé! (Zdroj)

23. srpna 2017

Filmový klub: Phantom Boy (2015)

Filmový klub: Phantom Boy (2015)

Hlavním hrdinou je jedenáctiletý Léo, který je kvůli vážné nemoci upoutaný na lůžko v nemocnici. Tam se setkává s neúspěšným policistou Alexem, který při své snaze vypátrat nebezpečného gangstera přišel ke zranění a také nemůže nemocnici opustit. Léo se mu svěří, že díky nemoci získal magickou schopnost opustit duchem své tělo, procházet zdmi a létat nad městem. A protože chlapec taky touží stát se policistou, rozhodnou se s Alexem pokračovat ve vyšetřování případu „na dálku", a to s pomocí Alexovy přítelkyně. Příběh je protkán napínavými, až hororovými momenty, ale také humorem a ironií, se kterou jsou zobrazeni policista smolař či „nebezpečný" gangster. (Zdroj)

23. srpna 2017

Filmový klub: Les Gazelles / Gazely (2013)

Filmový klub: Les Gazelles / Gazely (2013)

Třicátníci Marie a Eric spolu chodí už od gymplu a právě podepsali kupní smlouvu na první společný byt. Marie se však zmocní hrozné pochybnosti, které ještě umocní setkání s krásným tmavovlasým mladíkem. Rozejde se s Ericem a vrhne se po hlavě do víru rozkoše a svobody. Ona svoboda jí ale hlavně ukáže i svou odvrácenou tvář – v Mariině věku může být single život rychle považován za něco podezřelého... S pomocí nových kamarádek se Marie naučí pohlížet na svou situaci jako na šanci, ze které by mohla vyjít silnější a konečně připravená být šťastná. (Zdroj)

23. srpna 2017

Filmový klub: Les Héritiers / Dědicové (2014)

Filmový klub: Les Héritiers / Dědicové (2014)

Film vypráví příběh etnicky smíšené třídy na francouzské veřejné škole, kde jsou rozdílnost, shodnost i požadavky předpisů výzvou jak pro studenty, tak pro učitele. Ve snaze třídu stmelit a přetvořit ji k zastávání ideálů francouzské republiky se vyučující Anne Gueguen (Ariane Ascaride) rozhodne přihlásit třídu do projektu-soutěže s tématikou šoa. Tento projekt přináší nutnost spolupráce i sdílení společné cesty k pochopení nebezpečí, které představuje rasismus... (Zdroj)

23. srpna 2017

Filmový klub: Je fais le mort / Hraji mrtvého (2013)

Filmový klub: Je fais le mort / Hraji mrtvého (2013)

Jeanovi je čtyřicet a jeho herecká kariéra silně vázne. Snaží se, seč může, ale pořád nic... Na úřadu práce mu nabídnou trochu zvláštní brigádu – hrát mrtvoly během rekonstrukcí zločinů. Jeanova posedlost detaily zaráží vyšetřovatele a umožní hercovi návrat na scénu v choulostivé záležitosti v lyžařském středisku Megève, kde se mimo sezonu odehrála celá série vražd... (zdroj)

29. června 2017

Četník ze Saint Tropez (filmová série)

Četník ze Saint Tropez (filmová série)

Připomeňte si s námi během pěti prázdninových týdnů ságu režiséra Jeana Giraulta o nejznámějším četníkovi na světě v podání Louise de Funèse a to každou středu večer v 19. hodin. Začínáme 19. července !

Středa 19. července : Četník ze Saint Tropez (1964)
Středa 26. července : Četník v New Yorku (1965)
Středa 2. srpna : Četník ve výslužbě (1970)
Středa 9. srpna : Četník a mimozemšťané (1979)
Středa 16. srpna : Četník a četnice (1982)

14. února 2017

Filmový klub: Comme un lion / Jako lev

Filmový klub: Comme un lion / Jako lev

Comme un lion / Jak lev (Samuel Collardey, 2012)

"Mitrimu je 15 let a žije v Senegalu. Jako všichni chlapci jeho věku hraje fotbal a sní o FC Barcelona či Chelsea. Když si ho vybere jeden agent, Mitri uvěří tomu, že má šanci něco dokázat. Ale aby se dostal do velkých evropských klubů, musí nejdříve zaplatit. Celá rodina dá dohromady úspory a zadluží se, aby ho podpořila. V Paříži však dojde k tvrdému vystřízlivění – Mitri se ocitne na ulici a zcela bez peněz. Hanba mu nedovoluje vrátit se do rodné vesnice. Začíná tak Mitriho odysea. Vysněný fotbal ho však přeci jen dožene..." (Zdroj : http://www.csfd.cz/film/393562-jako-lev/galerie/?type=1)

14. února 2017

Filmový klub: Le Chat du Rabbin / Rabínův kocour

Filmový klub: Le Chat du Rabbin / Rabínův kocour

Le Chat du Rabbin / Rabínův kocour (Antoine Delesvaux, Joann Sfar, 2011)

Humorně vyprávěný příběh z pohledu kocoura, který zažívá neskutečná dobrodružství díky svému starému pánovi.
Film vznikl podle předlohy slavného komiksového románu, jehož děj se odehrává ve 20. letech minulého století v Alžíru. Rabín Sfar žije se svou dcerou Zlabyí, hlučným papouškem a darebáckým kocourem, který ovládá lidskou řeč. Rabín dostane zprávu, že musí složit zkoušku z francouzštiny, aby si udržel své postavení. Kocour podá pomocnou packu, ale ztrácí svou výhodu. Jejich nový přítel, ruský malíř, doufá, že najde africký Jeruzalém. Podaří se mu přesvědčit rabína, moudrého arabského šejka, excentrického ruského multimilionáře a kocoura, aby se s ním vydali na dobrodružnou cestu...(Zdroj : http://www.csfd.cz/film/269934-rabi...)

14. února 2017

Filmový klub: Les quatre cents coups / Nikdo mne nemá rád

Filmový klub: Les quatre cents coups / Nikdo mne nemá rád

Les quatre cents coups / Nikdo mne nemá rád (François Truffaud, 1958)

"Francouzský širokoúhlý film průbojného režiséra Francoise Truffauta Nikdo mne nemá rád (původní název Čtyřista ran), je jedním z charakteristických děl tzv. nové vlny francouzské kinematografie. Ukazuje bludný životní kruh třináctiletého pařížského chlapce. Ukazuje nebezpečná úskalí chlapeckého dospívání, která sice dobře znají pedagogové a sociologové, ale která obvykle přehlížejí ti, kdož by měli nejspíše podat dítěti pomocnou ruku jeho rodiče. Truffaut používá na mnoha místech autobiografické metody a snad právě jí nabylo jeho dílo tak pronikavé sály a působivosti. Snaží se dokázat, že problém mládeže na scestí je spíše problémem dospělých. Jeho film je krutou obžalobou společnosti, v níž dítě vyrůstá bez lásky, společnosti, která zavírá třináctiletého chlapce společně s prostitutkami a v nápravném ústavu sním zachází jako s tím nejsprostším dospělým zločincem. Na MFF v Cannes 1959 byl film Nikdo mne nemá rád vyznamenán Cenou za režii." (Zdroj : http://www.csfd.cz/film/9092-nikdo-mne-nema-rad/prehled/)

14. února 2017

Filmový klub: Une bouteille à la mer

Filmový klub: Une bouteille à la mer

Une bouteille à la mer / Láhev v moři (Thierry Binist, 2011)

Tal je sedmnáctiletá Francouzka žijící se svou rodinou v Jeruzalémě. Je ve věku mnoha „poprvé": první láska, první cigareta, první piercing... a první atentát. Poté, co se v jedné kavárně v její čtvrti odpálí sebevražedný atentátník, rozhodne se Tal napsat dopis imaginárnímu Palestinci. Vyjadřuje v něm své obavy a odmítá přijmout jako fakt, že mezi oběma národy může panovat pouze nenávist... Dopis vloží do láhve, kterou svěří svému bratrovi, aby ji hodil do moře u Gazy, kde je zrovna na vojně. Za několik týdnů dostane Tal odpověď od záhadného „Gazamana".(Zdroj: Francouzský institut v Praze)

|