3. května 2022

Filmový klub "Deux moi"

Připojte se k nám ve Francouzské alianci a pojďte se s námi společně podívat na film "Deux moi" od Cédric Klapisch.

Filmový klub "Deux moi"

Film v původním znění s českými titulky

Rémy a Mélanie je třicet let a žijí ve stejné pařížské čtvrti. Ona má za sebou na sociálních sítích mnoho neúspěšných schůzek, zatímco on se snaží někoho potkat. Oba jsou oběťmi osamělosti ve velkoměstech, v této hyperkonektivní době, kdy si myslíme, že setkávání by mělo být vlastně snazší... Dva jedinci, dvě cesty. Aniž by to tušili, vydávají se po dvou cestách, které je zavedou stejným směrem... k příběhu lásky?

Popcorn, nealkoholické nápoje a pivo k prodeji na místě!

"Deux moi", film Cédrica Klapische, s Anou Girardot, Françoisem Civil, Camille Cottin

  • Kdy? čtvrtek 19.května 2022 od 19h
  • Kde? Kavárna Kabinet ČB, Nová 1870/3, 370 01 České Budějovice
28. února 2022

Filmový klub: "Neštěstí Sophie"

První filmový klub v letošním roce! Pro tuto příležitost si Aliance připravila k promítání filmovou klasiku, která zaujme děti i dospělé: Neštěstí Sophie.

Filmový klub: "Neštěstí Sophie"

Neštěstí Sophie

U příležitosti oslav dnů frankofonie vás zmene na projekci filmové klasiky francouzské kultury: "Neštěstí Sophie". Film, který se zalíbí jak dětem, tak dospělým. Na místě samozřejmě nebude chybět popcorn a ovocný džus, bez popcornu by to nebylo to pravé kino!

Rezervujte si své místo

"Neštěstí Sophie", ve francouzštině s českými titulky

Malá Sophie nejradši tropí hlouposti se svým bratrancem Paulem. Její rodiče se rozhodnou odjet do Ameriky a Sophie je nadšená. Po roce se vrátí zpět do Francie se svojí nesnesitelnou macechou, Madame Fichini. Sophie se ale může spolehnout na pomoc jejích dvou vzorných kamarádek a jejich maminky, paní de Fleurville, které jí pomůžou uniknout ze spárů jjí macechy. Film je adaptací románu pro děti z roku 1858, jehož autorkou je Comtesse de Ségur.

Kde? Alliance Française Jižní Čechy
Kdy? Čtvrtek 10. března od 19:30

1h 46min / Komedie
Od režiséra Christophe Honoré
Scénář Christophe Honoré, Gilles Taurand
Hrají: Anaïs Demoustier, Golshifteh Farahani, Muriel Robin
Film od 6 let

27. srpna 2020

Ciné-Club : "Comme des garçons" („Nechte holky hrát!“)

Ciné-Club : "Comme des garçons" („Nechte holky hrát!“)

Přijďte na projekci filmu "Comme des garçons" („Nechte holky hrát!“) (2018) od Juliena Hallarda, která se koná ve středu 16. září od 19:00 :

„Reims, 1969. Paul Coutard, zatvrzelý svůdník a sportovní novinář deníku „Le Champenois“, se rozhodne uspořádat ženský fotbalový zápas, aby během každoroční oslavy deníku vzdoroval svému řediteli. Bude se muset zúčastnit i jeho největší nepřítelkyně, sekretářka Emmanuelle Bruno. Aniž by si to uvědomili, společně založí první ženský fotbalový tým ve Francii“.

Místo: Alliance Française Jižní Čechy
Film ve francouzštině s českými titulky
Vstup zdarma

26. března 2019

Filmový klub: Jappeloup

Filmový klub: Jappeloup

Filmový klub: Jappeloup

Drama / Životopisný / Sportovní
Francie / Kanada, 2013, 130 min
Režie: Christian Duguay
Scénář: Guillaume Canet

Na začátku osmdesátých let se Pierre Dura nd vzdal slibné právnické kariéry a rozhodl se věnovat své jediné vášni - parkurovému jezdectví. Celou svou budoucnost vsadil na jedinou kartu, mladičkého valacha jménem Jappeloup. Nikdo mu nevěřil, kůň byl příliš malý, svéhlavý a zbrklý. Navzdory všem svým chybám byl ale vynikající skokan. Závod od závodu se Jappeloup s Pierrem dostávali do popředí parkurové branže. Jejich první účast na olympiádě v Los Angeles skončila fiaskem, ze druhé v Soulu v roce 1988 však přivezli zlato.

Vstup volný
České titulky
More information Ici
Facebook Ici

29. ledna 2019

FILMOVÉ PALAČINKY

FILMOVÉ PALAČINKY

20. února FILMOVÉ PALAČINKY

Ve středu 20. února od 19 hodin Vás zveme na palačinkový večírek ve Francouzské alianci! Na Hromnice ochutnáme palačinky vlastnoručně upečené! Vstupné: 50,- (nečlenové), 30,- (členové)
Od 19:30 bude následovat promítání komedie "9 měsíců nepodmíněně". "Byla jednou jedna soudkyně, která zjistila že je těhotná a nevěděla s kým. Co když je otcem jejího dítěte kriminálník?" Můžete přijít jen do kina (vstup volný, české titulky), nebo si dát palačinku k tomu.
Více informací na našem webu, facebooku a instragramu.

🍿❄️☃️ 9 měsíců nepodmíněně 🍿❄️☃️

Režie: Albert Dupontel
Scénář: Albert Dupontel, Olivier Demangel
Komedie
Francie, 2013, 82 min

Ariane Felder je těhotná! Tato zpráva je o to víc překvapivá, že Ariane je zapřísáhlá obhájkyně dobrých mravů, jež ke svému životu nepotřebuje ani partnera ani děti. Co je však ještě víc překvapivé, že testy otcovství určily otcem Boba, kriminálníka stíhaného za surová jednání. Ariane, jež si na nic nepamatuje, bude muset vyvinout maximální úsilí proto, aby zjistila, co se vlastně stalo a co ji ještě čeká...

Vstup zdarma
České titulky

26. listopadu 2018

Filmový klub: Obraz (2011)

Filmový klub: Obraz (2011)

Obraz

Animovaný

Francie, 2011, 76 min

Režie: Jean-François Laguionie
Scénář: Jean-François Laguionie
Hudba: Pascal Le Pennec

V době, kdy příběh začíná, se obrazem rychlostí blesku šíří zvěst o tom, že malíř se už nikdy nevrátí. Pro dokončené postavy je to ta nejlepší zpráva ze všech. Rozhodnou se chopit moci a zavést na hradě pořádek. Hlavní dějovou linii tvoří výprava, která se rozbíhá v okamžiku, kdy se jedna nedokončená dívka a zakázaná láska jedné dokončené postavy stane předmětem mocenské hry. Vzrůstající násilí ve společnosti přiměje několik postav vystupovat a vstupovat do obrazů a také do skutečného světa s cílem najít malíře a přesvědčit ho, aby dokončil svou práci a vnesl tak mír do jejich bouřlivého světa. Jde o bohatý a spletitý příběh, který v sobě skrývá alegorii nesnášenlivosti, ale i tajemství a myšlenku růstu jednotlivce.
More information
Facebook

Vstup zdarma
České titulky

JPEG

2. listopadu 2018

Ciné Club : Nový spolužák (2015)

Nový spolužák

Čtrnáctiletý Benoit se právě přestěhoval s rodiči do Paříže a nastoupil do nové školy. I přesto, že mu maminka dává spoustu rad, jak si najít ve třídě kamarády, Benoit se ostatních dětí spíše straní a ony se straní jeho. Jediný, kdo se chce s Benoitem kamarádit, jsou třídní šprti. ️🍿 A i když to nejsou největší frajeři ve škole, Benoit postupně poznává, že vůbec nezáleží na tom, jestli si jeho kamarádi vytahují tepláky ke krku nebo si ve spánku žužlají palec. Hlavně když je má rád a může se na ně vždy spolehnout. Rudi Rosenberg ve svém celovečerním debutu využívá přirozeného hereckého talentu dospívajících dětí, aby nahlédl do jejich světa s okouzlující laskavostí a humorem.🔥

More information
Facebook event

Komedie 🎬
Francie, 2015, 81 min
Režie: Rudi Rosenberg

Vstup zdarma
České titulky

2. října 2018

Filmový klub: Vzpomínky (2014)

Filmový klub: Vzpomínky (2014)

Vzpomínky (2014)
Romain se potýká s problémy každodenního života a tráví většinu času v nudné práci. Zlom nastane, když jeho babička zmizí a Romain ji odchází hledat do svých vzpomínek...

článek

Drama
Francie, 2014, 92 min

Režie: Jean-Paul Rouve
Předloha: David Foenkinos (kniha)
Hrají: Michel Blanc, Annie Cordy, Mathieu Spinosi

Francouzská aliance Jižní Čechy, Náměstí Přemysla Otakara II. 79/21, 370 01 České Budějovice
Vstup zdarma
České titulky

9. září 2018

Filmový klub: Zamini (2013)

19.9.2018

Filmový klub: Zamini (2013)

Artur píše projevy na Ministerstvu zahraničních věcí, kde na jedné straně žongluje s výstředními požadavky nadřízených a na druhé přežívá v džungli spodní zaměstnanecké linie. A tak mimochodem potřebuje zabránit hrozící mezinárodní krizi.
Alexandre Taillard de Vorms je vysoký úchvatný muž s vybroušeným stylem, který to umí se ženami. Ne náhodou je zároveň Ministrem zahraničních věcí. Se svým zvučným jménem a vypracovanou postavou proplouvá skrz Organizaci národů až do New Yorku, kde chce zabránit válce a následně za zásluhy získat snad i Nobelovu cenu míru. Narozdíl od něj je Arhtur Vlaminck obyčejný studovaný úředníček, který pro ministra píše projevy. Kromě toho, že musí snášet veškeré ministrovy excesy, musí také proplouvat džunglí poslíčků a podřízených na ministerstvu. Politická komedie, která si bere na paškál byrokratický svět diplomacie, je adaptací stejnojmenného komiksu Christopha Blaina a Abela Lanzaca o svérázném ministru zahraničí a jeho týmu osobních poradců. Byla oceněna na festivalu v San Sebastinau a nominována na tři ceny Cézar.

Komedie
Režie: Bertrand Tavernier
Hrají: Thierry Lhermitte, Niels Arestrup, Didier Bezace

9. září 2018

Belmondo v retrospektivě

U konce s dechem (1960)

Legendární nestárnoucí debut klasika francouzské Nouvelle Vague. Pastiš filmových žánrů v originální filmové koláži-dekonstrukci. Neúnavný rebel a experimentátor Jean-Luc Godard s pomocí svého dvorního kameramana Raoula Coutarda posílá vycházející hvězdu Belmonda na osudnou štafetu v ulicích Paříže. Jednoduchý příběh o krádeži auta, následné vraždě a útěku překvapuje formální vytříbeností a bezprostředním vyprávěním a fragmentárností. Téměř závratné tempo příběhu o přitažlivém rebelovi, okouzlujícím a ležérním vrahu na útěku představuje odvetu mladé filmařské generace úzkoprsé společnosti.

Široko – 14.8.2018 – 20:30
Vstup zdarma, omezená kapacita : rezervace v jiznicechy@alliancefrancaise.cz


Muž z Ria (1964)

Muž z Ria, originálním názvem L’ Homme de Rio, je francouzský dobrodružný film z roku 1964 režiséra Philippa de Brocy, ve kterém hlavní roli zahrál Jean-Paul Belmondo. Děj snímku se točí okolo únosu mladé dívky (Françoise Dorléac), dcery významného archeologa, která vlastní jednu ze 3 sošek, nutných k nalezení bájného pokladu dávno zaniklé amazonské civilizace Maltéků. Dívka je unesena z Paříže do brazilského Ria de Janeira, odtud pak do hlavního města Brazílie (v době natáčení zbrusu nově vystavěného) Brasília, dále pak do nitra amazonských pralesů. Dívku se snaží ze zajetí vysvobodit její horkokrevný snoubenec, voják francouzské armády na dovolené, Adrien Dufourquet (Jean-Paul Belmondo).

Široko – 16.8.2018 – 20:30
Vstup zdarma, omezená kapacita : rezervace v jiznicechy@alliancefrancaise.cz


Práskač (1962)

Režie / Scénář: Jean-Pierre Melville
Hrají: Jean-Paul Belmondo, Serge Reggiani, Michel Piccoli

Maurice je protřelý kriminálník. Po propuštění z vězení nelení, spáchá vraždu, uloupí klenoty a poté se setkává s přítelem Silienem, kterého podezírá z udavačství.
Melvillův snímek je především dalším výletem do prostředí francouzské galerky. Po obrazové stránce se v Práskači setkává Melvillova láska k noiru a americkým gangsterkám s experimentální hravostí francouzské nové vlny - hra s černobílým obrazem, stíny, světlem a silnou stylizací.

Široko – 22.8.2018 – 20:30
Vstup zdarma, omezená kapacita : rezervace v jiznicechy@alliancefrancaise.cz


Bláznivý Petříček (1965)

Příklon k existencialismu, pocitová platforma 60. let, hledání východisek - to jsou zdroje, z kterých vyvěrá příběh Ferdinanda, který přišel o práci a v bezútěšné situaci s pocitem zbytečnosti nachází útěchu ve vztahu k Marianne. Tento motiv je zakomponovaný do gangsterského podhoubí. Ferdinand se celou dobu domnívá, že Marianne je sestrou gangstera; rozčarování z poznání, že je jeho milenkou, zaplatí oba životem. Godardova svoboda vyjadřování vytváří osobitý styl díla, v kterém se slučuje subjektivizující proud s cinema-vérité a ústí do podoby pestré koláže. Svérázný, nekonvenční Belmondo využívá prostor na improvizaci, jeho projev osciluje mezi něžnými, humornými a vážnými polohami. Film je variací na známá godardovské témata: lásku, která přináší smrt, hledání svobody, problém jazyka a komunikace, romantickou představu o možnosti návratu k přírodě a deziluzi ze zklamání. O lhostejnosti, pocitu marnosti a cynismu moderní doby.

Alliance Française, nám. Přemysla Otakara II. 21 – 29.8.2018 – 19:30
Vstup zdarma

|