Svátek hudby

Svátek hudby

Začátkem léta České Budějovice ožijí hudbou! K Fête de la Musique neboli svátku hudby, který se slaví po celém světě vždy v čase letního slunovratu  se připojují České Budějovice již více než deset let. Svátek hudby se pravidelně koná vždy 21. června ve zhruba 120 zemích na 5 kontinentech.

Ve čtvrtek 20. června a v pátek 21. června 2024 různé hudební žánry, známé i méně známé písně a interpreti rozezní veřejný prostor Českých Budějovic. Pořadatelé jihočeského svátku hledají zájemce k účasti na programu!

„Na oba dny hledáme muzikanty, hudební soubory, kapely všech žánrů či úrovní. Máme připraveno několik míst v centru města, na kterých vzniknou improvizované hudební scény pro muzikanty, kteří se nám  přihlásí. Těšíme se na známé i nové tváře“ upřesňuje otevřenost výzvy pořadatel  akce Josef Korda. 

Svátek hudby se poprvé slavil ve Francii již v roce 1982. Muzikanti v den letního slunovratu 21. června oslavují hudbu a hrají v parcích, na ulicích či náměstích. Dnes se k akci připojují umělci ze 120 zemích na pěti kontinentech. Tradičně hudebníci na svátek hudby vystupují zdarma a posluchači neplatí vstupné.

Výzva a podmínky přihlášení jsou ke stažení na webových stránkách www.svatekhudby.eu. Podrobný program celé akce bude upřesněn na základě přihlášených hudebníků začátkem června 2024. Josef Korda ve spolupráci s Alliance Française Jižní Čechy by rád pozval hudebníky z Českých Budějovic a z celých Jižních Čech, aby se této slavnosti hudby zúčastnili. V letošním roce se připojujeme k Roku české hudby 2024, jehož hlavní sdělení je Hudba jsme my.

Takže hudebníci, chopte se kláves a vyplňte přihlášku

Festival se koná za podpory Francouzského velvyslanectví v České republice, města České Budějovice, Jihočeského kraje a města Lorient. Ve spolupráci s rádiem Netro Life, Aktivem Klub, Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích, Fakultou románských jazyků Jihočeské univerzity, Farkatkou, Letním kinem Háječek, Josefem Kordou, Biografem Kotva a LS kurzy.

Podobné články

Bohužel zde nemáme co zobrazit.