Bonjour Budějovice !

Bonjour Budějovice 2022

Další ročník Festivalu Bonjour Budějovice se blíží!

Bonjour Budějovice 2022

Ať už jste nebo nejste vášniví milovníci francouzské a frankofonní kultury, nabízíme Vám opět možnost zúčastnit se Festivalu Bonjour Budějovice, který bude organizovat Francouzská aliance Jižní Čechy ve spolupráci se svými partnery od 13. do 19.června 2022. Tato kulturní akce je oslavou několikaletého přátelství mezi Českými Budějovicemi a francouzským Lorientem. I letošní ročník nabídne během celého týdne mnoho zajímavých akcí pro širokou veřejnost.

Můžete se těšit například na ochutnávku francouzských vín, belgických piv a ciderů, výstavu umělce Yppahhappy, hudební koncert francouzské skupiny Oulala Jazz Band nebo dvoudenní francouzský trh.

Podrobný program letošního ročníku naleznete níže. Těšíme se na Vás!

PROGRAM

Ochutnávka vín

Pondělí 13.června / 19:00 - 21:00
Farkatéka - Dr. Stejskala 111

Víno je nezbytnou součástí francouzské gastronomie. Farkatéka Vám nabízí možnost objevit všechny její jemnosti prostřednictvím ochutnávky červených a bílých vín z různých francouzských regionů.
350,- Kč (300,-Kč pro členy Alliance Française) - na základě rezervace přes email: jiznicechy@alliancefrancaise.cz

Vernisáž

Úterý 14.června / 19:00 - 21:00
Alliance française - Náměstí Přemysla Otakara II. 79

Alliance française pravidelně zve umělce z Českých Budějovic a regionu, aby vystavovali svá díla v jejích prostorách. Veřejnosti nabízíme různá díla umělce Yppahhappy, který se věnuje především street-artu a malbě na plátno.

Ochutnávka ciderů

Středa 15.června / 17:30 - 19:00
Café Hostel - Panská 177

Přestože jeho produkce je ve srovnání s pivem stále nízká, zájem Čechů o tento nápoj roste, protože 56 % Čechů tvrdí, že alespoň jednou cider ochutnali, oproti tomu v roce 2014 to bylo jen 8 %. Cider je tradiční francouzský nápoj, ať už v Normandii, Bretani nebo Baskicku. Nabízíme Vám ochutnávku tohoto lehkého ovocného nápoje, kterému rozhodně nechybí charakter.
300,- Kč (250,-Kč pro členy Alliance Française) - na základě rezervace přes email: jiznicechy@alliancefrancaise.cz

Belgický večer

Čtvrtek 16.června / 19:00 - 21:00
Alliance française - Náměstí Přemysla Otakara II. 79

Přijďte objevovat Belgii. Na programu je ochutnávka různých druhů belgického piva doprovázená různými sýry z této rovinaté oblasti. François Lebrun nás bude celým večerem provázet, abychom objevili všechny jemnosti slavných belgických piv.
350,- Kč (300,-Kč pro členy Alliance Française) - na základě rezervace přes email: jiznicechy@alliancefrancaise.cz

Svátek hudby

Pátek 17.června / pozdní odpoledne - podvečer
Letní scéna KD Slavie, Piaristické náměstí, Sokolský ostrov - Coffee on the GO

Na různých místech v centru Českých Budějovic najdete všechny hudební styly, klasické i originálnější písně v podání amatérských i profesionálních hudebníků. Tento atraktivní program bude nabízen v rámci akce “Světový svátek hudby v Českých Budějovicích”, ve Francii známý jako Fête de la musique, který se každoročně slaví 21.června.

Koncert Oulala Jazz Band

Sobota 18.června / 19:00 - 20:30
Piaristické náměstí

Lorient a České Budějovice pojí již řadu let silné přátelské vazby. Město každoročně přivítá bretaňskou hudební skupinu, aby s radostí a dobrou náladou oslavilo tyto vazby, které jsou stále stejně silné jako dřív. Letos přivítáme jazzovou skupinu Oulala Jazz Band, která přetváří současné popové, rockové a varietní hity ve stylu minulých let jako třeba swing, gypsy jazz, rock’n’roll… Dokonalé spojení popu a swingu.

Francouzský trh

Sobota 18.června a neděle 19.června / 08:00 - 19:00
Piaristické náměstí

Milovníci francouzské kultury, nenechte si ujít náš francouzský trh v sobotu 18.června a v neděli 19.června od 8:00 do 19:00 na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích! Nejméně 15 obchodníků Vás vezme na cestu za poznáním francouzské gastronomie a umění! Zastoupeni budou naši přátelé z Belgie, Švýcarska a Pobřeží slonoviny! Na programu budou také koncerty, workshopy zaměřené na poznání francouzštiny, ukázky vaření, atd.

Festival Bonjour Budějovice je organizován ve spolupráci s :

a podporován: