Kdo jsme ?

Alliance Française Jižní Čechy je nezisková organizace založená v roce 2004, která podporuje francouzštinu a francouzskou a frankofonní kulturu.

Kdo jsme ?

Kdo jsme ?

Alliance Française Jižní Čechy, založená v roce 2004, je jediná oficiální instituce v Českých Budějovicích, která se věnuje francouzskému jazyku (v Českých Budějovicích). Každý rok sem přijde přibližně 200 studentů, aby se naučili francouzsky v družném a interkulturálním prostředí.

Alliance Française Jižní Čechy je místní vzdělávací a kulturní nezisková organizace, která je součástí mezinárodní sítě francouzských aliancí. S více než 800 středisky ve 132 zemí a více než 500 000 studenty, je Alliance Française nejrozsáhlejší síť šířící francouzštinu a frankofonní kulturu na mezinárodní úrovni. V České republice se milovníci Francie mohou podělit o své nadšení v Brně, Liberci, Pardubicích, Plzni a Ostravě !

Naše cíle

Alliance Française Jižní Čechy, jakožto místo interkulturní komunikace, neustále naplňuje tyto cíle :

  • Nabídnout kvalitní kurzy francouzštiny, přizpůsobené všem úrovním a celé široké veřejnosti ;
  • Podpořit kulturní rozmanitost a zejména francouzskou a frankofonní kulturu, tím, že organizuje kulturní aktivity určené pro všechny ;
  • Podílet se na rozvoji francouzko-české spolupráce ve všech odvětvích : jazykových, vzdělávacích, kulturních, atd. ;
  • Být střediskem zkoušek francouzských certifikátů : Aliance je jediné schválené středisko v jižních Čechách, kde se dají skládat a vydávat zkoušky DELF / DALF.
  • Podporovat veškerou iniciativu mající za cíl přiblížení České Republiky a Francie.

V červnu 2007 získala Alliance Française Jižní Čechy Evropskou jazykovou cenu Label 2007, kterou ji udělila Evropská Unie. Alliance získala toto ocenění za uvedení francouzko-španělské divadelní hry.