Dny Frankofonie

Dny frankofonie 2022

Březen je měsícem frankofonie. K této příležitosti pořádá Francouzská Aliance Jižní Čechy několik událostí, které nadchnou děti i dospělé.

Dny frankofonie 2022

Březen je měsícem frankofonie. K této příležitosti pořádá Francouzská Aliance Jižní Čechy několik událostí, které nadchnou děti i dospělé.

Káva po francouzsku

  • Kde? Kabinet CB
  • Kdy? Středa 2. března od 19:30

Již tradiční akce pořádaná Francouzskou Aliancí, při níž se každou první středu v měsíci od 19 hodin schází milovníci francouzského jazyka a kultury v prostorách kavárny Kabinet CB.

Chci pozvat i své kamarády

Filmový klub

  • Kde? Alliance Française Jižní Čechy
  • Kdy? Čtvrtek 10. března od 19:30

První filmový klub v letošním roce! Pro tuto příležitost si Aliance připravila k promítání filmovou klasiku, která zaujme děti i dospělé: Les Malheurs de Sophie. Na místě budou k prodeji popcorn a nápoje, abychom se cítili jako v kině.

Chci si rezervovat místo

Frankofonní diktát

  • Kde? Online
  • Kdy? 15. března (tout public) a 21. března

Po velkém úspěchu v minulém roce se diktát ve francouzštině uskuteční i letos. Na výběr bude hned ze 2 kategorií - Junior od úrovně A2 a Tout public od úrovně B1. Vítěz nebo vítězka bude reprezentovat kraj ve finále, které proběhne 29. března.

chci se zapsat v kategorii Junior
chci se zapsat v kategorii Tout public

Čtení pohádek

  • Kde? Facebook
  • Kdy? Každou středu v 16:00

Čtení pohádek je zaměřeno na nejmladší publikum, kterému každou středu od 16 hodin nabídne pohádku napsanou ve frankofonní zemi, čtenou členem jedné z Aliancí v České republice. Co víc si přát, než se přenést během odpolední svačiny do světa pohádek?

Chci se přihlásit, aby mi neuniklo žádné vysílání

Orientační běh

Aliance nabídne žákům partnerských gymnázií Bigy a Jirsíka orientační běh v centru města Českých Budějovic. Cíl? Být nejrychlejším týmem a správně odpovědět na otázky týkající se frankofonie.

Chci přihlásit své žáky

Co jsou dny frankofonie?
Frankofonie je každoročně oslavována 300 miliony lidí po celém světě. Mezinárodní den frankofonie připadá na 20. března, nicméně události oslavující frankofonii zájemcům nabídnou program během celého měsíce března.

Francouzský jazyk v číslech:
300 milionů lidí, kteří mluví francouzsky na celém světě
132 milionů studentů francouzštiny
55 států je členy Mezinárodní organizace frankofonie
32 států používá francouzštinu jako oficiální jazyk
5. nejrozšířenější jazyk na světě
3. nejpoužívanější jazyk obchodu a podnikání