Francouzský trh

Du 18. června a 08h00 au 19. června 2022 a 19h00

Také máte rádi Francii a francouzskou gastronomii? Tak přijďte v sobotu 18. a v neděli 19.června na Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Zorganizovali jsme pro Vás "Francouzský trh" v rámci Festivalu Bonjour Budějovice. Budete mít možnost ochutnat a zakoupit produkty z Francie, Belgie nebo třeba Pobřeží Slonoviny. Najdete zde širokou nabídku vín, klobásek, čokolád a mnoho dalšího.

STÁNKY:

Pastry Romana Liebing: francouzské zákusky
Francouzské Lahůdky: klobásky
Mon Crémant: šumivá vína
Šnečí farma Praha: šneci
Mobar: kuskus / sandwiche s kuřecím masem / sandwiche s merguez
Andělské makronky: makronky různých příchutí
Mirabelle: sýry / cidry
Alliance française: výuka francouzštiny a prodej knihy od Evy Aubry
Pivovar Obora: točené pivo
EM Fashion: dámské oblečení
LANGUEDOC.CZ s.r.o.: vína značky “Lex Vinum”
Zoura bi: gastronomické speciality Pobřeží slonoviny

Mon Crémant

Mon Crémant je značka, pod kterou dovážíme více než 127 Crémantů. Crémant je francouzské šumivé víno vyráběné tradiční metodou v 8 francouzských regionech a Lucembursku.
Mon Crémant znamená v překladu z francouzštiny „můj crémant“. Crémanty mají charakter, potěší každého milovníka bublinek, jen si každý musí najít ten svůj – ten, který bude dokonale lahodit jeho chuti.

Naše nabídka crémantů je široká – od Chardonnay po Pinot Noir, od Brut Nature po Demi-Sec, od Blanc de Blancs po Rosé. V Česku nabízíme největší výběr crémantů na trhu – jen to nejlepší a za správnou cenu. Například zatímco podle zákona musí crémant zrát v lahvi před odstraněním kalu alespoň 9 měsíců, crémanty v naší nabídce zrají výrazně déle, v některých případech i 120 měsíců!


Mirabelle

Prodej kvalitních produktů především z Francie a Belgie: vína, crémanty, šampaňské, teriny, paštiky, foie gras, šneci, sýr, belgická čokoláda a cukrovinky.


Alliance française

Alliance Française Jižní Čechy, založená v roce 2004, je jediná oficiální instituce v Českých Budějovicích, která se věnuje francouzskému jazyku (v Českých Budějovicích). Každý rok sem přijde přibližně 200 studentů, aby se naučili francouzsky v družném a interkulturálním prostředí.

Alliance Française Jižní Čechy je místní vzdělávací a kulturní nezisková organizace, která je součástí mezinárodní sítě francouzských aliancí. S více než 800 středisky ve 132 zemí a více než 500 000 studenty, je Alliance Française nejrozsáhlejší síť šířící francouzštinu a frankofonní kulturu na mezinárodní úrovni. V České republice se milovníci Francie mohou podělit o své nadšení v Brně, Liberci, Pardubicích, Plzni a Ostravě !


Pivovar Obora


EM Fashion

KDO JSME?
Jsme EM a Zazu. Dohromady tvoříme českou módní značku EM everyday fashion. Módu milujeme, ale taky máme rády pohodlí. Chceme, aby se naše věci nosily lehce a kdykoli. Potrpíme si na kvalitu, pohodlí a radost se kterou pracujeme, se v našem oblečení odráží. Hlavní je, abyste se v našich věcech cítili dobře. Nechceme, aby šaty jen visely na ramínku a krmily moly. Proto si dáváme zvlášť záležet, aby naše věci padly skvěle v podstatě každému a nejen modelkám, co to ani nemusí řešit. Ostatně máme děti a jsme v “nejlepším” věku, tak o tom víme svý.

NAŠE ZAČÁTKY
Všechno začalo přibližně před deseti lety, když EM zkusila prodávat na Fleru úpletové náhrdelníky. Všechno šlo dobře, ale něco tomu chybělo. Situaci vyřešilo první těhotenství. EM stejně potřebovala něco do čeho by se vešla, a tak začala šít první šaty. Zazu je kamarádka EM od dětství s úplně stejným vkusem. To, že nakonec vstoupila do EM vyplynulo tak nějak samo. Korporátní křeslo vyměnila za možnost budovat lokální značku. EM se teď může víc soustředit na navrhování, protože Zazu skvěle doplňuje její kreativní chaos svým klidem, řádem a tabulkami. No prostě příběh jak z pohádky no.

JAK PRACUJEME?
Naše oblečení je často volného střihu, ostatně čím míň švů, tím víc móda, že jo. Materiál, ze kterého šijeme si zamilujete stejně jako my. Je měkký, málo mačkavý a velmi příjemný na těle. No a díky tomu naše věci padnou vlastně každýmu. Nemusíte držet dietu, abyste si mohly oblíknout naše šaty. Nemusíte mít míry 90/60/90, aby vám to seklo.

ŠIJEME V ČECHÁCH
A ještě jedna hodně důležitá věc. Všechno šijeme ručně v Čechách s našima švadlenama. Není to žádnej detail, naše švadleny jsou špičkový a bez nich by to prostě nešlo. Díky tomu můžeme mít pod kontrolou kvalitu a nemusíme dělat kompromisy. Jsme skvělý tým. Jsme jako rodina.


LANGUEDOC.CZ s.r.o.

Lex Vinum = společný projekt pěti partnerů, jehož cílem je nabídnout co nejširší škálu vín z rodinných vinařství z celého světa a francouzských delikates. Komplexní nabídka vín pro běžné popíjení i pro top gastronomii, včetně vín naturálních, autentických, biodynamických, vín pro vegany či těch bez siřičitanů…


Zoura bi

Jsme prodejci z Pobřeží slonoviny a prodáváme typické africké produkty, např: smaženky, nealkoholické ibiškové a zázvorové džusy, grilované nebo smažené banány, listy z brambor s arašídovou omáčkou, ananasové a banánové dorty, fazolky a akaru (vegetariánské fazolové kuličky).

Místo

Piaristické náměstí

Adresa

České Budějovice