Mediatéka

Mediatéka

Mediatéka Vám nabízí seznámení s rozmanitostí francouzské kultury a francouzských reálií. Je vhodným místem pro setkávání studentů a milovníků Francie.

  • Knihy – více než 4000 svazků ve francouzštině (klasická a současná literatura, odborná literatura, poezie, dětská literatura, zjednodušená četba pro začátečníky – „lecture facile“, české překlady francouzských autorů, …)
  • Pedagogické materiály (časopis Le français dans le monde, NRP, učebnice francouzštiny, slovníky, encyklopedie, propagační studijní materiály, materiály ke zkouškám DELF/DALF,…)
  • DVD
  • Hudební CD

Studenti zapsaní do kurzů Francouzské aliance Jižní Čechy mohou zdarma využívat mediatéky po dobu 1 roku od data zápisu a rovněž mají nárok na zvýhodněné ceny vstupného na kulturní akce pořádané Francouzskou aliancí Jižní Čechy (po předložení členské kartičky).

Knihovna je k dispozici pouze členům FA.

Chcete-li se stát členem, stačí vyplnit přihlášku a zaplatit členský příspěvek 200 Kč na rok. Členové Francouzské aliance Jižní Čechy mají také právo slevy na vstupném na různé kulturní akce, které aliance organizuje (filmový klub, posezení u vína, Dny francouzské kultury atd.).

Je možné si vypůjčit až 10 knih na dobu 3 týdnů, časopisy, noviny a DVD pouze na dobu 2 týdnů. Pedagogické materiály je možno studovat pouze na místě.