PROJÍŽĎKA PO GANZE ANEB VYPRÁVĚNÍ O 60 000 BRATRECH SAGARY

PROJÍŽĎKA PO GANZE ANEB VYPRÁVĚNÍ O 60 000 BRATRECH SAGARY

Francouzská vypravěčka NATHALIE LE BOUCHER poprvé vystoupí v Česku

14. 6. 2016 v 19.30 h v Jihočeském divadle

s autorským představením La Chevauchée du Gange ou L’Histoire des 60 000 Frères Sagara / PROJÍŽĎKA PO GANZE ANEB VYPRÁVĚNÍ O 60 000 BRATRECH SAGARY

Kdo by nikdy neslyšel vyprávět o Ganze, posvátné řece Indie! Ale kdo skutečně zná její příběh? S důstojností hodnou starodávného eposu, ale i s vtipem a nadsázkou odhaluje Nathalie tajemství Gangy a otevírá novou kapitolu indické mytologie…

Nathalie le Boucher je profesionální divadelnice, která se v roce 1992 rozhodla pro studium tradičního indického tance Kathakali. Na jihu Indie jej studovala osm let a po návratu do Evropy ji ovlivnilo setkání s profesionálními vypravěči. Vytvořila originální scénický jazyk, v němž se snoubí přísný formalismus a přehnaná expresivita tance Kathakali se svobodou a civilností storytellingu.

Představení uvádíme ve francouzštině a angličtině s českými titulky.
Vstupenky za 250 Kč (studenti, VZP 50 % sleva, členové Francouzské aliance: 200 Kč) k dostání na pokladně Jihočeského

Vystoupení se koná v rámci programu pouliční sousedské slavnosti POSOUSEDSKU – Ulice plná příběhů, kterou pořádá Ateliér 3D Jihočeského divadla ve spolupráci se sdružením pro mluvené slovo VERBARIUM a dalšími lokálními partnery 14. 6. 2016 od 14 do 22 hodin v ul. Dr. Stejskala.

Podpořilo statutární město České Budějovice a Jihočeský kraj. Partnery jsou Francouzská aliance Jižní Čechy a Jihočeské divadlo.

Kontakt na pořadatele: Michala Piskačová, 603 181 612, atelier@jihoceskedivadlo.cz