Literární přednáška o Saint-Exupérym 

Conférence littéraire (baneer)

V rámci festivalu Bonjour Budějovice si vás dovolujeme pozvat do Jihočeské vědecké knihovny na literární večer o Antoinu de Saint-Exupérym. 

V roce 2024 si připomínáme nejen 80. výročí vylodění v Normandii, ale také úmrtí slavného Antoina de Saint-Exupéryho – tehdy na misi francouzského odboje. Na přednášku v Jihočeské vědecké knihovně se ohlédneme za životem tohoto spisovatele a jeho nejslavnějším dílem – Malým princem – napsaným za druhé světové války. 

Mgr. Kateřina Drsková, Ph.D. vás pozve na (znovu)objevování letce a básníka Antoina de Saint-Exupéryho. Letec, básník, odbojář, Antoine de Saint-Exupéry je záhadný muž mnoha tváří. Jeho nejznámější dílo Malý princ je po Bibli nejpřekládanější knihou na světě.

Festival se koná za podpory Francouzského velvyslanectví v České republice, města České Budějovice, Jihočeského kraje a města Lorient. Ve spolupráci s rádiem Netro Life, Aktivem Klub, Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích, Fakultou románských jazyků Jihočeské univerzity, Farkatkou, Letním kinem Háječek, Josefem Kordou, Biografem Kotva a LS kurzy.