Literární přednáška o Saint-Exupérym 

Literární přednáška o Saint-Exupérym 

V rámci festivalu Bonjour Budějovice si vás dovolujeme pozvat do Jihočeské vědecké knihovny na literární večer o Antoinu de Saint-Exupérym.

V roce 2024 si připomínáme nejen 80. výročí vylodění v Normandii, ale také úmrtí slavného Antoina de Saint-Exupéryho – tehdy na misi francouzského odboje. Na přednášku v Jihočeské vědecké knihovně se ohlédneme za životem tohoto spisovatele a jeho nejslavnějším dílem – Malým princem – napsaným za druhé světové války.

Mgr. Kateřina Drsková, Ph.D. vás pozve na (znovu)objevování letce a básníka Antoina de Saint-Exupéryho. Letec, básník, odbojář, Antoine de Saint-Exupéry je záhadný muž mnoha tváří. Jeho nejznámější dílo Malý princ je po Bibli nejpřekládanější knihou na světě.

  • Kdy? Pondělí 17. června, od 17:30
  • Kde? Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích, Lidická tř. 1, ČB
  • Jazyk? Čeština
  • Cena? Zdarma 

Festival se koná za podpory Francouzského velvyslanectví v České republice, města České Budějovice, Jihočeského kraje a města Lorient. Ve spolupráci s rádiem Netro Life, Aktivem Klub, Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích, Fakultou románských jazyků Jihočeské univerzity, Farkatkou, Letním kinem Háječek, Josefem Kordou, Biografem Kotva a LS kurzy.

Podobné články

Káva po francouzsku

Připojte se k nám! Setkejte se s námi a sdílejte přátelské chvíle s dalšími frankofonními lidmi z regionu!

Zobrazit

Vernisáž: zahájení výstavy “La France de Jindřich Štreit”

Festival Bonjour Budějovice začíná! Dovolujeme si vás pozvat na vernisáž výstavy „La France de Jindřich Štreit“ (Francie Jindřicha Štreita). Přijďte si prohlédnout fotografickou výstavu o francouzských vesnicích, s citem a jemností, ve společnosti známého umělce Jindřicha Štreita.

Zobrazit