Náš tým

Poznejte dynamický tým, který je k Vašim službám !

Správní rada

Alliance Française Jižní Čechy je nezisková organizace s vlastní správní radou :

  • Prezident společnosti : JUDr. Mgr. Ivo Petrů
  • Viceprezident : Pierre Novotny
  • Správce pokladny : Moïse Lemonnier
  • Zuzana Černá
  • Francois Lebrun
  • Caroline Zoubek

Administrativní a pedagogický tým

V současnosti jsou v týmu Alliance Française Jižní Čechy :

Arnaud Rivoire
Ředitel

Pochází z okresu Paříže a je amatérský cestovatel. Vášeň má zejména pro Asii, kde studoval i pracoval předtím, než nastoupil v lednu 2019 do Alliance Française.


Dagmar Lahodnà
Asistentka ředitele

Původem z Českých Budějovic, Dagmar dlouho žila v teplejším podnebí, střídavě v Řecku a na Francouzských antilách, na ostrově Svatý Martin, který je známý svou kulturní rozmanitostí. Po návratu do ČB nastoupila do Alliance v září 2020 a oceňuje naše multikulturní prostředí.


Aly Djiba
Lektor

Aly, který pochází ze Senegalu, vyučuje v Alliance Française už více než 10 let a je opravdovým pamětníkem ve společnosti. Aly má neustále úsměv na rtech. Také se specializuje na tématiku územního plánu a má velký přehled o Francii.


Tiffany Coquisart
Lektorka

Tiffany je nadšená batůžkářka a miluje cestování. Po vyučování v Kolumbii, Bulharsku a Indonésii se teď usadila v České republice.
Mladá rodačka z města Lille je milovnicí cizích jazyků a kultur a ráda se s Vámi podělí o všechny své znalosti francouzského jazyka a kultury!


Zdeňka Hucková
Lektorka

Zdeňka pochází z Budějovic, do Prahy si jen „odskočila“ na vysokoškolská studia, aby se hned poté vrátila do rodného města učit literaturu, český a francouzský jazyk. Zajímá se o metody, díky nimž se učíme radostněji, snáze a efektivněji, konkrétně o divadelní techniky, vyprávění a zpěv.


Linda Wiedermannová
Lektorka

Linda je lektorkou jazyků již 20 let. Do francouzštiny se zamilovala při své první návštěvě Francie, když jela navštívit část své rodiny. Má ráda francouzské filmy Nouvelle Vague, ráda čte, cestuje, jí a sní podobně jako její oblíbená hrdinka Amélie z Montmartru.


Eliška Binterová
Lektorka

Narodila se v Táboře, celý život žije v Českých Budějovicích, kromě několika pobytů ve Francii. Vystudovala český a francouzský jazyk a učila nejdéle v Gymnáziu Česká. Vedla kroužek francouzštiny prostřednictvím FA na základních školách. Organizuje regionální Konverzační soutěže ve francouzštině ve spolupráci s NIVD, SUF, IFP a AF.