Náš tým

Poznejte dynamický tým, který je k Vašim službám !

Správní rada

Alliance Française Jižní Čechy je nezisková organizace s vlastní správní radou :

  • Prezident společnosti : JUDr. Mgr. Ivo Petrů
  • Viceprezident : Pierre Novotny
  • Správce pokladny : Moïse Lemonnier
  • Zuzana Černá
  • Francois Lebrun
  • Caroline Zoubek

Administrativní a pedagogický tým

V současnosti jsou v týmu Alliance Française Jižní Čechy :

Margot Roulland
Ředitelka

Pochází z Bordeaux a je vášnivou cestovatelkou. Před nástupem do Aliance Française v lednu 2022 pracovala Margot v Kamerunu a Jeruzalémě.


Marie Spáčilová
Asistentka ředitele


Aly Djiba
Lektor

Aly, který pochází ze Senegalu, vyučuje v Alliance Française už více než 10 let a je opravdovým pamětníkem ve společnosti. Aly má neustále úsměv na rtech. Také se specializuje na tématiku územního plánu a má velký přehled o Francii.


Clara Bouillon
Lektorka

Po půlročním pobytu v Pardubicích Clara propadla kouzlu České republiky a nadále ji objevuje díky působení v Alliance Française v Českých Budějovicích. Pochází ze severovýchodní Francie a je nadšená, že se může podělit o svůj jazyk a kulturu!


Eliška Binterová
Lektorka

Narodila se v Táboře, celý život žije v Českých Budějovicích, kromě několika pobytů ve Francii. Vystudovala český a francouzský jazyk a učila nejdéle v Gymnáziu Česká. Vedla kroužek francouzštiny prostřednictvím FA na základních školách. Organizuje regionální Konverzační soutěže ve francouzštině ve spolupráci s NIVD, SUF, IFP a AF.


Nikol Burianová
Lektorka

Jsem rodačka z Českých Budějovic, kde jsem i studovala na Filosofické fakultě Jihočeské univerzity obor Francouzský a Anglický jazyk, z toho dva semestry jsem strávila v Dijonu na Université de Bourgogne, kdy už bylo jasné, že francouzština je pro mě srdeční záležitost. Momentálně jsem studentkou doktorského studia na Masarykově Univerzitě, obor Románské literatury. Jsem také dvojnásobnou matkou a velkou milovnicí kultury, literatury, jídla a zahradničení. Výuka jazyků pro mě představuje v podstatě celoživotní náplň, protože mi jejich znalost umožňuje hlouběji pochopit, to, čím žiji (knihy v originále, hudba atd.) a zároveň mě naplňuje tuto možnost nabízet i svým studentům. Učení mě zkrátka nesmírně baví…


Linda Wiedermannová
Lektorka

Linda je lektorkou jazyků již 20 let. Do francouzštiny se zamilovala při své první návštěvě Francie, když jela navštívit část své rodiny. Má ráda francouzské filmy Nouvelle Vague, ráda čte, cestuje, jí a sní podobně jako její oblíbená hrdinka Amélie z Montmartru.