Náš tým

Poznejte dynamický tým, který je k Vašim službám !

Správní rada

Alliance Française Jižní Čechy je nezisková organizace s vlastní správní radou :

  • Prezident společnosti : JUDr. Mgr. Ivo Petrů
  • Viceprezident : Pierre Novotny
  • Správce pokladny : Moïse Lemonnier
  • Sekretářka : Caroline Zoubek
  • Francois Lebrun

Administrativní a pedagogický tým

V současnosti jsou v týmu Alliance Française Jižní Čechy :

Margot Roulland
Ředitelka

Pochází z Bordeaux a je vášnivou cestovatelkou. Před nástupem do Aliance Française v lednu 2022 pracovala Margot v Kamerunu a Jeruzalémě.


Zuzana Černá
Asistentka ředitele


Aly Djiba
Lektor

Aly, který pochází ze Senegalu, vyučuje v Alliance Française už více než 10 let a je opravdovým pamětníkem ve společnosti. Aly má neustále úsměv na rtech. Také se specializuje na tématiku územního plánu a má velký přehled o Francii.


Eliška Binterová
Lektorka

Narodila se v Táboře, celý život žije v Českých Budějovicích, kromě několika pobytů ve Francii. Vystudovala český a francouzský jazyk a učila nejdéle v Gymnáziu Česká. Vedla kroužek francouzštiny prostřednictvím FA na základních školách. Organizuje regionální Konverzační soutěže ve francouzštině ve spolupráci s NIVD, SUF, IFP a AF.


Markéta Dadáková
Lektorka

Markéta, rodačka z Budějovic, se většinu svého života učila francouzštině a poté ji vyučovala. Jejím druhým oborem je čeština pro cizince. Markéta je vášnivou milovnicí umění, fotografie a literatury a je vždy připravena diskutovat o díle Henriho Cartiera-Bressona, Milana Kundery a dalších francouzsky mluvících autorů.


Alexandre Geny
Lektor

3 děti, žije v Českých Budějovicích a od roku 2018 učí na Gymnáziu v Písku.
Po studiu historie jsem pracovala ve sdruženích a na ministerstvu mládeže a tělovýchovy, než jsem se začala věnovat výuce francouzštiny jako cizího jazyka, abych se seznámila s francouzským jazykem a kulturou.


Noemi Koreňová
Lektorka

Pochází ze Slovenska, studovala francouzštinu na dvojjazyčném gymnáziu a poté na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity, kde v současné době pokračuje v doktorandském studiu. Francouzštinu vyučuje tři roky a v Alliance Française od jara 2022. Ráda cestuje po Francii a objevuje nové regiony, protože každý z nich má své kouzlo. Ve volném čase si ráda přečte zajímavou knihu, například cestopis.


Barbora Baldíková
Lektorka

Pochází z jižních Čech, francouzštinu začala studovat na základní škole, pokračovala na Gymnáziu Jana Valeriána Jirsíka a v současné době studuje překladatelství na Jihočeské univerzitě. Francouzštinu začala vyučovat v loňském roce a od ledna 2022 vyučuje v Alliance Française. Má ráda sport, hudbu, film a humor, zejména jazykový.