25. dubna 2019

Café francais: La Réunion (07.05. 2019)

Café francais: La Réunion (07.05. 2019)

Loriane Bertil, habitante de la Réunion, département français, est parmi nous durant trois mois à l’initiative des professeurs de français de 4 lycées de Jablonec et Liberec... Elle parlera en français de sa région et de tout ce que l’on peut trouver dans ce très bel endroit du monde.. A 18 heures soyez nombreux...

Na dalším Café francais se můžete těšit na Loriane Bertil, která pochází z francouzského departmentu - ostrova Réunion. Loriane je na tříměsíční stáži na 4 SŠ v Liberci a Jablonci nad Nisou. Francouzsky nám pohovoří o tomto ostrově a co vše se dá v tomto krásném koutu světa vidět. Těšíme se v 18h v Okolo Café.

La Réunion

27. března 2019

Paříž známá i neznámá (11.04. v KVKLI)

Paříž známá i neznámá (11.04. v KVKLI)

Trochu jiná procházka městem nad Seinou. Pořad k 230. výročí Francouzské revoluce. Koláž fotografií a literárních postřehů připravila Helena Semeráková! Těšíme se na viděnou 11.04. 2019 ve Velkém sále Krajské vědecké knihovny Liberec!

16. března 2019

Koncert francouzských písní: Harapes! (13.04.)

Koncert francouzských písní: Harapes! (13.04.)

Přijďte si nejen poslechnout, ale i zazpívat některé známé francouzské písně, tentokrát do kavárny Okolo Café (Proboštská 74/5) , nacházející se u ZŠ Barvířská (napravo od vjezdu na cyklostezku). Vstupné na koncert je dobrovolné, začínáme, jak je zvykem ve Francii, přesně na čas :-) Těšíme se na Vás!

5. března 2019

Literární toulky Francií (21.03.) - Romain Rolland

Literární toulky Francií (21.03.) - Romain Rolland

Literární toulky Francií - Romain Rolland: Dobrý člověk Breugon z kraje burgundského již 21.03. od 17:30 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Spojení česko-francouzské četby a fotografií z Burgundska. Pořadem provázejí: Helena Semeráková a Didier Delépine.

Těšíme se na Vás!

24. února 2019

Café francais: La Guadeloupe! (05.03.)

Café francais: La Guadeloupe! (05.03.)

Srdečně Vás zveme na další Café francais. Sejdeme se opět první úterý v měsíci(05.03.) v Okolo Café v 18:00. Tentokrát bude večer věnovaný poznávání zámořskému departementu Francie: Guadeloupe! Zemi Vám představí Didier Delepine a Helena Semeráková. Přijít může každý, kdo má rád francouzskou a frankofonní kulturu. Těšíme se na Vás!

6. února 2019

Literární toulky Francii - Antoine de Saint-Exupéry krajinou dětství

Literární toulky Francii - Antoine de Saint-Exupéry krajinou dětství

Spojení česko-francouzské četby a fotografií z Provence. Pořadem provázejí: Helena Semeráková a Didier Delepine z Alliance francaise Liberec!

V pondělí 25.02. 2019 od 17:30 ve 4. patře Krajské vědecké knihovny Liberec!

27. ledna 2019

Svátek palačinek - La Chandeleur (05.02.) v Liberci

Svátek palačinek - La Chandeleur (05.02.) v Liberci

Jedním z nejvíce populárních svátků ve Francii je svátek "La Chandeleur". My bychom si ho mohli jednoduše přeložit jako "Svátek palačinek". Přijďte ho s námi 05.02. oslavit do Okolo Café. Přineste pár palačinek a/nebo nějakou marmeládu pro společnou degustaci! Těšíme se na Vás.

3. ledna 2019

Valné shromáždění a Galette des Rois

Valné shromáždění a Galette des Rois

Dovolte nám Vás pozvat na Valné shromáždění Alliance francaise Liberec, která se bude konat 08.01. od 17:30 v Café Okolo, kde zhodnotíme uplynulé aktivity za rok 2018, podíváme se co se chystá v roce 2019 a zároveň budou voleni členi do naší Rady. Jelikož jsme neziskovou organizací, každý náš člen se může aktivně podílet na našem rozvoji. Bezprostředně po Valné hromadě bude následovat naše tradiční café francais, tentokrát s ochutnávkou klasického francouzského koláče Galette des Rois. Potvrďte prosím svou účast na Valném shromáždění na liberec@alliancefrancaise.cz. Těšíme se na Vás!

31. října 2018

Přednáška: Francii srdcem/ En France par coeur (Provence et Franche-Compté)

Přednáška: Francii srdcem/ En France par coeur (Provence et Franche-Compté)

Přijměte pozvání na zajímavou přednášku. V úterý 6.11. od 18:00 v Okolo Café (hned vedle ZŠ Barvířská) Vám náš dlouholetý student Jan Drahoňovský představí dva krásné francouzské regiony Franche-Comté a Provence. Přijďte se nechat inspirovat na Vaše cesty. Přednáška bude česky s promítáním s trochou té francouzštiny. .-)

Těšíme se na Vás!

24. května 2018

Festival francouzské hudby 15.6. v Jablonci

Festival francouzské hudby 15.6. v Jablonci

Druhý ročník Festivalu francouzské hudby 15.6. v Jablonci na RAMPĚ!

Těšit se můžete na dvě kapely a spousty francouzských písní. Přijďte s námi oslavit svátek hudby a blížící se letní prázdniny!

Zahrají: VOILA! a Kryštof & Pierre

VOILA! je stálice hudební scény. Působí od roku 2010 a od počátku svého působení sbírá jeden úspěch za druhým. VOILA! je synonymem pro kvalitní multi žánrový hudební zážitek. Swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… Je těžké tuto kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru.

Ještě před vydáním debutového alba získali Voila! cenu Český tučnák, udílenou mladým nadějným umělcům. Debutovým albem Décollage (2014) pak naděje do nich vkládané potvrdili. Úspěch u širšího publika zaznamenala především skladba Flip flops, která se probojovala na přední místa hitparády Radia 1 i slovenského Rádia FM. Kapela pravidelně koncertuje v Čechách a na Slovensku, momentálně se chystá na společný koncert se slavnými Paris Combo (FR) a zároveň připravuje materiál pro své nové album.
Hrají ve složení: zpěv - Zdenka Trvalcová, akordeon a klávesy - Michal Mihok, kytara - Antonín Dlapa, baskytara, kontrabas - Miloš Klápště, bicí - Jan Chalupa


Kryštof & Pierre:

Je skvělé česko-francouzské duo. Kdo ještě neměl tu čest, určitě by si měl mezery doplnit :) Pierre Desfilhes za doprovodu klavíristy Kryštofa Pobořila nabídne bohatý repertoár klasických šansonů i písní modernějších.

Kryštof Pobořil je klavírista, který v minulosti koncertoval s klasickým repertoárem v Praze, Písku, Českém Krumlově a jinde. Má za sebou Šostakovičův klavírní koncert v Rudolfinu. Dnes je členem hudební skupiny Laura a její tygři, orchestru sólistů na šansonových koncertech Michala Horáčka, a členem jazzových uskupení.
Pierre Desfilhes byl ve Francii hercem ve Společnosti pro zábavu v Théâtre des Ateliers ve městě Aix en Provence. Zúčastnil se mimo jiné mezinárodní divadelní přehlídky na Korsice, festivalu DES CORRESPONDANCES v Manosque či festivalu Jaro básníků.

|