25. května 2019

FESTIVAL FRANCOUZSKÉ A FRANKOFONNÍ HUDBY (21.6.)

FESTIVAL FRANCOUZSKÉ A FRANKOFONNÍ HUDBY (21.6.)

Pátek 21. června 2019, 19.30 hod., Klub Na Rampě v Jablonci nad Nisou
Liberecká Alliance Française pořádá již potřetí Festival francouzských a frankofonních písní v Jablonci n.N. jako součást mezinárodního Svátku hudby. Pro publikum je to příležitost objevit mladé české hudebníky a skupiny zpívající francouzsky. Představí je účinkující skupina HáRáPeS, která dostala letos „carte blanche“ ve výběru místních frankofonních hudebníků, včetně studentů, kteří se učí francouzštinu.
Čeká Vás příjemný večer, kterým zakončíme tento výjimečný den, kdy hudba bude znít nejen celou Evropou, ale i naším městem.
Na viděnou v pátek 21.6.!

FESTIVAL DE MUSIQUE FRANCAISE ET FRANCOPHONE
Vendredi 21 juin 2019, 19h30, Club Na Rampě à Jablonec nad Nisou
L‘Alliance Française de Liberec organise, pour la troisième fois, son Festival de la chanson française et francophone à Jablonec n.N., dans le cadre de la «Fête de la Musique» devenue internationale. C’est l’occasion pour les visiteurs de découvrir de jeunes groupes et musiciens tchèques francophones. Il seront présentés par le groupe «HáRáPeS», qui a reçu cette année la carte blanche dans la sélection de musiciens francophones de la région, dont des étudiants apprenant le français.
Une agréable soirée vous attend, qui terminera cette journée spécifique, où la musique retentira non seulement à travers toute l’Europe, mais également dans notre ville.
A très bientôt, vendredi 21 juin !

25. dubna 2019

Café francais: La Réunion (07.05. 2019)

Café francais: La Réunion (07.05. 2019)

Loriane Bertil, habitante de la Réunion, département français, est parmi nous durant trois mois à l’initiative des professeurs de français de 4 lycées de Jablonec et Liberec... Elle parlera en français de sa région et de tout ce que l’on peut trouver dans ce très bel endroit du monde.. A 18 heures soyez nombreux...

Na dalším Café francais se můžete těšit na Loriane Bertil, která pochází z francouzského departmentu - ostrova Réunion. Loriane je na tříměsíční stáži na 4 SŠ v Liberci a Jablonci nad Nisou. Francouzsky nám pohovoří o tomto ostrově a co vše se dá v tomto krásném koutu světa vidět. Těšíme se v 18h v Okolo Café.

La Réunion

27. března 2019

Paříž známá i neznámá (11.04. v KVKLI)

Paříž známá i neznámá (11.04. v KVKLI)

Trochu jiná procházka městem nad Seinou. Pořad k 230. výročí Francouzské revoluce. Koláž fotografií a literárních postřehů připravila Helena Semeráková! Těšíme se na viděnou 11.04. 2019 ve Velkém sále Krajské vědecké knihovny Liberec!

16. března 2019

Koncert francouzských písní: Harapes! (13.04.)

Koncert francouzských písní: Harapes! (13.04.)

Přijďte si nejen poslechnout, ale i zazpívat některé známé francouzské písně, tentokrát do kavárny Okolo Café (Proboštská 74/5) , nacházející se u ZŠ Barvířská (napravo od vjezdu na cyklostezku). Vstupné na koncert je dobrovolné, začínáme, jak je zvykem ve Francii, přesně na čas :-) Těšíme se na Vás!

5. března 2019

Literární toulky Francií (21.03.) - Romain Rolland

Literární toulky Francií (21.03.) - Romain Rolland

Literární toulky Francií - Romain Rolland: Dobrý člověk Breugon z kraje burgundského již 21.03. od 17:30 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Spojení česko-francouzské četby a fotografií z Burgundska. Pořadem provázejí: Helena Semeráková a Didier Delépine.

Těšíme se na Vás!

24. února 2019

Café francais: La Guadeloupe! (05.03.)

Café francais: La Guadeloupe! (05.03.)

Srdečně Vás zveme na další Café francais. Sejdeme se opět první úterý v měsíci(05.03.) v Okolo Café v 18:00. Tentokrát bude večer věnovaný poznávání zámořskému departementu Francie: Guadeloupe! Zemi Vám představí Didier Delepine a Helena Semeráková. Přijít může každý, kdo má rád francouzskou a frankofonní kulturu. Těšíme se na Vás!

6. února 2019

Literární toulky Francii - Antoine de Saint-Exupéry krajinou dětství

Literární toulky Francii - Antoine de Saint-Exupéry krajinou dětství

Spojení česko-francouzské četby a fotografií z Provence. Pořadem provázejí: Helena Semeráková a Didier Delepine z Alliance francaise Liberec!

V pondělí 25.02. 2019 od 17:30 ve 4. patře Krajské vědecké knihovny Liberec!

27. ledna 2019

Svátek palačinek - La Chandeleur (05.02.) v Liberci

Svátek palačinek - La Chandeleur (05.02.) v Liberci

Jedním z nejvíce populárních svátků ve Francii je svátek "La Chandeleur". My bychom si ho mohli jednoduše přeložit jako "Svátek palačinek". Přijďte ho s námi 05.02. oslavit do Okolo Café. Přineste pár palačinek a/nebo nějakou marmeládu pro společnou degustaci! Těšíme se na Vás.

3. ledna 2019

Valné shromáždění a Galette des Rois

Valné shromáždění a Galette des Rois

Dovolte nám Vás pozvat na Valné shromáždění Alliance francaise Liberec, která se bude konat 08.01. od 17:30 v Café Okolo, kde zhodnotíme uplynulé aktivity za rok 2018, podíváme se co se chystá v roce 2019 a zároveň budou voleni členi do naší Rady. Jelikož jsme neziskovou organizací, každý náš člen se může aktivně podílet na našem rozvoji. Bezprostředně po Valné hromadě bude následovat naše tradiční café francais, tentokrát s ochutnávkou klasického francouzského koláče Galette des Rois. Potvrďte prosím svou účast na Valném shromáždění na liberec@alliancefrancaise.cz. Těšíme se na Vás!

31. října 2018

Přednáška: Francii srdcem/ En France par coeur (Provence et Franche-Compté)

Přednáška: Francii srdcem/ En France par coeur (Provence et Franche-Compté)

Přijměte pozvání na zajímavou přednášku. V úterý 6.11. od 18:00 v Okolo Café (hned vedle ZŠ Barvířská) Vám náš dlouholetý student Jan Drahoňovský představí dva krásné francouzské regiony Franche-Comté a Provence. Přijďte se nechat inspirovat na Vaše cesty. Přednáška bude česky s promítáním s trochou té francouzštiny. .-)

Těšíme se na Vás!

|