6. února 2019

Literární toulky Francii - Antoine de Saint-Exupéry krajinou dětství

Literární toulky Francii - Antoine de Saint-Exupéry krajinou dětství

Spojení česko-francouzské četby a fotografií z Provence. Pořadem provázejí: Helena Semeráková a Didier Delepine z Alliance francaise Liberec!

V pondělí 25.02. 2019 od 17:30 ve 4. patře Krajské vědecké knihovny Liberec!

27. ledna 2019

Svátek palačinek - La Chandeleur (05.02.) v Liberci

Svátek palačinek - La Chandeleur (05.02.) v Liberci

Jedním z nejvíce populárních svátků ve Francii je svátek "La Chandeleur". My bychom si ho mohli jednoduše přeložit jako "Svátek palačinek". Přijďte ho s námi 05.02. oslavit do Okolo Café. Přineste pár palačinek a/nebo nějakou marmeládu pro společnou degustaci! Těšíme se na Vás.

3. ledna 2019

Valné shromáždění a Galette des Rois

Valné shromáždění a Galette des Rois

Dovolte nám Vás pozvat na Valné shromáždění Alliance francaise Liberec, která se bude konat 08.01. od 17:30 v Café Okolo, kde zhodnotíme uplynulé aktivity za rok 2018, podíváme se co se chystá v roce 2019 a zároveň budou voleni členi do naší Rady. Jelikož jsme neziskovou organizací, každý náš člen se může aktivně podílet na našem rozvoji. Bezprostředně po Valné hromadě bude následovat naše tradiční café francais, tentokrát s ochutnávkou klasického francouzského koláče Galette des Rois. Potvrďte prosím svou účast na Valném shromáždění na liberec@alliancefrancaise.cz. Těšíme se na Vás!

31. října 2018

Přednáška: Francii srdcem/ En France par coeur (Provence et Franche-Compté)

Přednáška: Francii srdcem/ En France par coeur (Provence et Franche-Compté)

Přijměte pozvání na zajímavou přednášku. V úterý 6.11. od 18:00 v Okolo Café (hned vedle ZŠ Barvířská) Vám náš dlouholetý student Jan Drahoňovský představí dva krásné francouzské regiony Franche-Comté a Provence. Přijďte se nechat inspirovat na Vaše cesty. Přednáška bude česky s promítáním s trochou té francouzštiny. .-)

Těšíme se na Vás!

24. května 2018

Festival francouzské hudby 15.6. v Jablonci

Festival francouzské hudby 15.6. v Jablonci

Druhý ročník Festivalu francouzské hudby 15.6. v Jablonci na RAMPĚ!

Těšit se můžete na dvě kapely a spousty francouzských písní. Přijďte s námi oslavit svátek hudby a blížící se letní prázdniny!

Zahrají: VOILA! a Kryštof & Pierre

VOILA! je stálice hudební scény. Působí od roku 2010 a od počátku svého působení sbírá jeden úspěch za druhým. VOILA! je synonymem pro kvalitní multi žánrový hudební zážitek. Swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… Je těžké tuto kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru.

Ještě před vydáním debutového alba získali Voila! cenu Český tučnák, udílenou mladým nadějným umělcům. Debutovým albem Décollage (2014) pak naděje do nich vkládané potvrdili. Úspěch u širšího publika zaznamenala především skladba Flip flops, která se probojovala na přední místa hitparády Radia 1 i slovenského Rádia FM. Kapela pravidelně koncertuje v Čechách a na Slovensku, momentálně se chystá na společný koncert se slavnými Paris Combo (FR) a zároveň připravuje materiál pro své nové album.
Hrají ve složení: zpěv - Zdenka Trvalcová, akordeon a klávesy - Michal Mihok, kytara - Antonín Dlapa, baskytara, kontrabas - Miloš Klápště, bicí - Jan Chalupa


Kryštof & Pierre:

Je skvělé česko-francouzské duo. Kdo ještě neměl tu čest, určitě by si měl mezery doplnit :) Pierre Desfilhes za doprovodu klavíristy Kryštofa Pobořila nabídne bohatý repertoár klasických šansonů i písní modernějších.

Kryštof Pobořil je klavírista, který v minulosti koncertoval s klasickým repertoárem v Praze, Písku, Českém Krumlově a jinde. Má za sebou Šostakovičův klavírní koncert v Rudolfinu. Dnes je členem hudební skupiny Laura a její tygři, orchestru sólistů na šansonových koncertech Michala Horáčka, a členem jazzových uskupení.
Pierre Desfilhes byl ve Francii hercem ve Společnosti pro zábavu v Théâtre des Ateliers ve městě Aix en Provence. Zúčastnil se mimo jiné mezinárodní divadelní přehlídky na Korsice, festivalu DES CORRESPONDANCES v Manosque či festivalu Jaro básníků.

23. ledna 2018

"Spolučtení" v Krajské vědecké knihovně

"Spolučtení" v Krajské vědecké knihovně

Pro příznivce francouzštiny a literatury jsme připravili novou aktivitu nazvanou "Spolučtení". Paní Helena Semeráková z Alliance-Française Liberec bude přítomna každou sudou středu v 15-18 hodin v oddělení francouzské literatury ve Studijní knihovně v 1. patře. Nabídne svou pomoc těm, kteří by si rádi chtěli přečíst něco z francouzské literatury či časopisů, ale nevládnou dokonalou francouzštinou. Přijďte si "spolučíst" či třeba jen nahlédnout do našeho francouzského literárního fondu.

22. prosince 2017

Valné shromáždění_9.1.2018

Valné shromáždění_9.1.2018

Dovolte nám Vás pozvat na Valné shromáždění Alliance francaise Liberec, která se bude konat 09.01. od 17:30 v Barovně, kde zhodnotíme uplynulé aktivity za rok 2017, podíváme se co se chystá v roce 2018 a zároveň budou voleni členi do naší Rady. Jelikož jsme neziskovou organizací, každý náš člen se může aktivně podílet na našem rozvoji. Bezprostředně po Valné hromadě bude následovat naše tradiční café francais. Potvrďte prosím svou účast na Valném shromáždění na liberec@alliancefrancaise.cz. Těšíme se na Vás!

4. prosince 2017

Vánoční večírek/ Soirée de Noël

Vánoční večírek/ Soirée de Noël

KDY: 15.12. od 18:30
KDE: Alliance francaise Liberec - Moskevská 52/24
CO: Vánoční večírek

Jako každý rok se před vánočními svátky scházíme v sídle Aliance(Moskevská 52/24), abychom se vzájemně poznali nejen se studenty z našich kurzů, ale i s kolegy z předsednictví Aliance a frankofonními přáteli, žijícími v Liberci a okolí.

Tradičně každý účastník vánočního večera přinese pěkně „po francouzsku“, pro ostatní něco k snědku ze svých vánočních specialit, a aby to byl správný předvánoční večer – letos i malý anonymní dárek (ten bude při příchodu odevzdán do připraveného vánočního koše...na překvapení)

Nezapomeňte dobrou náladu a případné hudební nástroje... J. Těšíme se na Vás !


Chers étudiants, membres et sympathisants de l’Alliance française Liberec.

Comme une vraie association, chaque année, avant Noël, nous nous rencontrons au siège de l’Alliance (Moskevská 52/24) pour faire connaissance non seulement avec les étudiants de nos cours, mais aussi avec nos collègues du Conseil d’Administration et des amis francophones vivant aux environs de Liberec.

Traditionnellement, à la française, tout le monde apporte pour les autres, quelques unes de ses spécialités de Noël et, pour que cela soit une vraie soirée festive, cette fois-ci aussi un petit cadeau anonyme (qui sera déposé dans un panier de Père Noël ... pour en faire des surprises ...)

N’oubliez pas votre bonne humeur et éventuels instruments de musique !

A très bientôt!

30. října 2017

Kryštof et Pierre 17.11.

Kryštof et Pierre 17.11.

Po roce a půl se do Liberce opět vrací francouzskou- české duo Kryštof a Pierre tentokrát obohacené o další hosty. Nechte se překvapit. Koncert proběhne 17.11. od 20:00. Zaposlouchat se budete moci do tradičních i moderních francouzských šansonů. Vstup na akci je ZDARMA. Pokud chcete mít jistotu, že si sednete, rezervujte si své místo přímo v Barovně, kde bude koncert probíhat, a to na email: market@barovna.cz nebo tel.: +420 774 654 420 (Barvířská 275/16; 460 07). Zároveň to bude skvělá příležitost ochutnat Beujolais Nouveau 2017!

7. září 2017

Alliance francaise se stěhuje do Moskevské ulice!

Alliance francaise se stěhuje do Moskevské ulice!

Alliance francaise se stěhuje zpět do samotného centra Liberce. Snažili jsme se vyhovět Vašim hlasům a kvůli ještě lepší dostupnosti se stěhujeme do dolní části Moskevské ulice! Najdete nás naproti My Café v prvním poschodí v Moskevské 52/24. Podívat se k nám můžete hned v novém semestru, který začíná v týdnu od 25. září 2017. Doufáme, že si na nové adrese zvyknete a bude se Vám tam líbit alespoň stejně jako doposud!

Těšíme se na Vás!

Nově nás naleznete zde:

|