Festival francouzské hudby 15.6. v Jablonci

Festival francouzské hudby 15.6. v Jablonci

Druhý ročník Festivalu francouzské hudby 15.6. v Jablonci na RAMPĚ!

Těšit se můžete na dvě kapely a spousty francouzských písní. Přijďte s námi oslavit svátek hudby a blížící se letní prázdniny!

Zahrají: VOILA! a Kryštof & Pierre

VOILA! je stálice hudební scény. Působí od roku 2010 a od počátku svého působení sbírá jeden úspěch za druhým. VOILA! je synonymem pro kvalitní multi žánrový hudební zážitek. Swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… Je těžké tuto kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru.

Ještě před vydáním debutového alba získali Voila! cenu Český tučnák, udílenou mladým nadějným umělcům. Debutovým albem Décollage (2014) pak naděje do nich vkládané potvrdili. Úspěch u širšího publika zaznamenala především skladba Flip flops, která se probojovala na přední místa hitparády Radia 1 i slovenského Rádia FM. Kapela pravidelně koncertuje v Čechách a na Slovensku, momentálně se chystá na společný koncert se slavnými Paris Combo (FR) a zároveň připravuje materiál pro své nové album.
Hrají ve složení: zpěv - Zdenka Trvalcová, akordeon a klávesy - Michal Mihok, kytara - Antonín Dlapa, baskytara, kontrabas - Miloš Klápště, bicí - Jan Chalupa


Kryštof & Pierre:

Je skvělé česko-francouzské duo. Kdo ještě neměl tu čest, určitě by si měl mezery doplnit :) Pierre Desfilhes za doprovodu klavíristy Kryštofa Pobořila nabídne bohatý repertoár klasických šansonů i písní modernějších.

Kryštof Pobořil je klavírista, který v minulosti koncertoval s klasickým repertoárem v Praze, Písku, Českém Krumlově a jinde. Má za sebou Šostakovičův klavírní koncert v Rudolfinu. Dnes je členem hudební skupiny Laura a její tygři, orchestru sólistů na šansonových koncertech Michala Horáčka, a členem jazzových uskupení.
Pierre Desfilhes byl ve Francii hercem ve Společnosti pro zábavu v Théâtre des Ateliers ve městě Aix en Provence. Zúčastnil se mimo jiné mezinárodní divadelní přehlídky na Korsice, festivalu DES CORRESPONDANCES v Manosque či festivalu Jaro básníků.