Dny frankofonie

Dny frankofonie


Každý rok v březnu zaměřujeme nejrůznější akce a kulturní události na frankofonii. Březen, svátek frankofonie - od klubu konverzace po kuchařské dílny přes projekce filmů - je příležitostí, jak se seznámit s francouzským jazykem a kulturou francouzsky mluvících zemí v jejich různorodosti, s dobrou náladou a co nejaktivněji!

Neváhejte naskenovat náš QR kód a zjistěte obsah jednotlivých akcí 😉08. 3. 2023 : Retrospektiva Alain Delon

Martin Jiroušek nám představí retrospektivu Alaina Delona, významného herce francouzské kinematografie! Pokud jste zvědaví, neváhejte a přijďte, vstupné je 50 kč.


14. 3. 2023 : Escape Game

Při pátrání po pachateli budou muset detektivové vyřešit hádanky a najít vražednou zbraň. Úniková hra se odehrává v budově Alliance Française a časový limit je 40 minut.


15. 3. 2023 : Le conte est bon

Milovníci knih, přijďte s námi na odpoledne plné čtení o francouzské a frankofonní literatuře.


Události s La Petite Conversation

18. 3. Večer o herci Louisi de Funèsovi s ukázkami z filmů a pokrmy z těchto filmů.

28. 3. Belgický sladký večer s ochutnávkou mnoha typických belgických výrobků a prezentací země.


21. 3. Francouzská degustace

Objevování francouzských specialit, jako je víno nebo sýr, s prezentací francouzské gastronomie. Akce se koná v Alliance Française od 17:30.


23. 3. RDV des langues

Alliance Française, Expat Center a Europe Direct vás zvou ve čtvrtek 23. března v 18.30 do Shothouse na Jazykové setkání!


29. 3. Échappées belles en Suisse

" Krásné útěky ve Švýcarsku " je večerní akce pořádaná v Alliance Française 29. března 2023 od 18.30 hodin. Akce se skládá z prezentace Švýcarska prostřednictvím jeho kultury, krajiny a také z ochutnávky klíčových švýcarských produktů. Důležité místo bude věnováno fantastické literatuře frankofonního Švýcarska prostřednictvím (znovu)objevení díla Maurice Sandoza.


11. 4. À travers les brumes de Bruges, rencontre autour de l’oeuvre de Georges Rodenbach

Chtěli byste se ponořit do mlhy Brugg a číst Rodenbachovy verše?

Připojte se k Pierru Van Cutsemu a Martinu Jirouškovi na prezentaci tohoto spisovatele na Ostravské univerzitě 11. dubna 17:00