Francouzský podzim v Ostravě

Francouzský podzim v Ostravě

Francouzský Podzim v Ostravě 2023

Každý rok má Francouzská aliance v Ostravě tu čest pořádat svůj "Festival de l’Automne Français" (Podzimní francouzský festival). Je to jedinečná příležitost, jak hned na začátku školního roku propojit všechny zdatné francouzštináře, ty, kteří se teprve vzdělávají, i obyčejné frankofily.

Letos se Prezidentka a Ředitel shodly na tématu Bretaně pro letošní ročník „Automne Français“: region, který je oběma hlavním organizátorům velmi drahý.

Alliance Française Vás srdečně zve na zahajovací večer, který se bude konat 16. října v 19 hodin na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Při této příležitosti nás svým koncertem poctí bretonská keltská hudební skupina Bran. Se svým nejnovějším albem Beaj Vat! (čti beaž vát, bretonsky bon route) je Bran skupinou, o jejíž jedinečnosti a originalitě na české scéně nelze pochybovat: mísí tradiční bretonský folklór, původní instrumentální hudbu a poprvé i písně v češtině.

Další podrobnosti o zahajovacím večeru budou oznámeny v příštích dnech. Do té doby si rezervujte večer 16. října, abyste s námi mohli strávit příjemné chvíle! Vstupenky si můžete rezervovat již nyní v našich kancelářích nebo přímo na místě.