Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu představí české veřejnosti nejnovější francouzskou filmovou produkci v celé její rozmanitosti. Festival vznikl v roce 1996 z iniciativy Francouzského velvyslanectví v České republice, Francouzského institutu v Praze a Unifrance. Festival je jednou z nejdůležitějších akcí představujících francouzskou kulturu v České republice.

Na 22. ročníku Festivalu francouzského filmu se objeví dvanáct filmů v předpremiéře, včetně dramatu Céline Sciamma Portrét dívky v ohni, s Adèle Haenel a Noémie Merlant v hlavních rolích tohoto fascinujícího historického dramatu, které získalo Cenu scénáře na festivalu v Cannes. Další úchvatný film, thriller od Arnauda Desplechina Roubaix, světlo, se představil v oficiální soutěži v Cannes. Na programu festivalu je také nový film od Anne Fontaine Bílá jako sníh s vynikající Isabelle Huppert v hlavní roli. V předpremiérách 22. ročníku francouzského filmového festivalu, kterého se letos účastní silné zastoupení režisérek, je zařazen také nový film od Rebeccy Zlotowské Lehká holka, který byl uveden na Quinzaine des réalisateurs, nebo smyslné historické drama Curiosa, což je první celovečerní film Loua Jeuneta. Fanoušci poetického díla Jean-Jacquesa Sempého si budou moci prohlédnout film Raoul Taburin, který je adaptací stejnojmenného příběhu. Na programu předpremiér je také La Belle Époque, originální komedie Nicolase Bedose s Danielem Auteuilem, Fanny Ardant, Guillaume Canetem a Dorií Tillierovou. Při příležitosti festivalu bude v českých kinech promítnuto mistrovské dílo francouzské kinematografie od Alaina Resnaise L’Année dernier à Marienbad.

Francouzský Institut v Praze organizuje Festival francouzského filmu, který bude také probíhat v Ostravě, a to 21.-27.11.2019 v Minikině. Jste srdečně vítáni!

Sestřih promítaných filmů můžete shlédnout zde.

www.festivalff.cz
www.facebook.com/festivalff