Západním Pobřeží


Na začátku roku 2023 vás Alliance Française zve do srdce Armorique, země našich tří budoucích stážistů, buďte vítáni v Rennes! Centrum regionu Bretaň, hodinu vzdáleného od Saint-Malo a Nantes, je město Rennes velmi dynamickým centrem ekonomiky. Současně také jako jedno z nejlepších studentských měst ve Francii. Konečně, je to město známé jako město zelené, velmi přívětivé pro život. Studenti rádi vzpomínají na slavnou ulici Soif a náměstí Sainte-Anne, jako na místa pro setkávání a návštěvy barů. Ale mimo tuto proslavenou oblast, nezapomeňte zamířit do dlážděných uliček v centru města, krásných dlouhých čtvrtí Vilaine, směrem do Thabor, nepostradatelného parku v centru města. Navštivte Bretaňský parlament, muzeum Bretaňska, můžete se také obdivovat mozaikám v bazénu Saint-George.

Ale Rennes je především místo k bydlení, k návštěvě náměstí Lices v sobotu ráno, kde probíhá velký trh. V mnoha stáncích můžete ochutnávat tradiční palačinky sarrasin nebo jejich jiný způsob přípravy, palačinky - saucisse (s klobáskou). Tato ikonická specialita je téměř nesmrtelná při zpěvu místních fotbalových fanoušků (Galette-saucisse, miluji vás). Nezapomeňte také na další bretaňské speciality jako slaný karamel, cidre, cukrovinky a pro odvážné velmi tučný koláč Kouign-amann.

Normandské Švýcarsko - tak je nazývána krásná, idylická přírodní oblast Normandie, vyznačující se nevysokými horami a nádhernými útesy poblíž vesnice Clécy. Tato velmi venkovská a pastevecká krajina je také proslulým centrem mnoha turistických aktivit, jako jsou paragliding, kanoistika, pěší turistika nebo jízda na koni.

Dnes máme to potěšení obdivovat Mont-Saint-Michel. Tato malá středověká vesnice převýšená opatstvím je někdy spojena s pevninou, jindy, během přílivu, se stane ostrovem. Již více než tisíc let je také významným poutním místem ve Francii!

Saint-Pierre-sur-Dives je malé normandské město v departementu Calvados.
Díky své prosperující hospodářské minulosti a náboženskému významu má město skutečné kulturní a architektonické poklady.
Tržnice, stará čtvrť koželužen spolu se staletým opatstvím jsou svědectvím bohaté historie a zachovalého dědictví.
Město je křižovatkou rozmanitých krajin, obklopeno pastýřskou a úrodnou půdou.

Nantes je důležitým městem na západu Francie, které, díky svému velkému přístavu a umístění na ústí řeky Loiry, dlouho ekonomicky vzkvétalo. Od Zámku vévodů bretaňských, přes sochu “machines de l’Île" až k proslulým nábřežím, oplývá město Nantes památkami, které Vás nejen zaujmou, ale dokonce uchvátí.

Název La Dune du Pilat má svůj původ v gaskonském jazyce, ve kterém „pilat" znamená „kopec“. Jde totiž o nejvyšší dunu v Evropě. Její velikost si dokážeme představit pouze, díváme-li se na ni z jejího úpatí. Dosahuje do výšky 102 metrů nad Biskajským zálivem a lesem Landes ve vnitrozemí. Je to důležité turistické místo v regionu s přibližně 2 miliony návštěvníků ročně.