Le tour de France en photos

Les Terres de l’Est


Vogézy jsou středohorský masiv na severovýchodě Francie mezi rovinou Alsaska a plošinou Lorrain. Jsou proslulé zejména svou biodiverzitou, která je domovem vzácných zvířat, jako je tetřev hlušec nebo vlk šedý, kteří se v masivu znovu objevili v roce 2011.


Epinal je francouzská obec, která se nachází v departementu Voges, v srdci regionu Grand Est. Toto malebné městečko s 31 900 obyvateli ukrývá mnoho památek z období středověku. Epinal je proslulý výrobnou obrazů založenou v roce 1796 Pellerinem a také Epinalským hradem postaveným v XVII. století biskupem Jacquesem z Lorraine.


Dijon je město střední velikosti uhnízděné v rozlehlých vinicích Burgundska. Toto město disponuje výjimečným kulturním a historickým dědictvím, proto Vás Dijon očaruje svým Vévodským palácem, pocházejícím z období, kdy byl Dijon hlavním městem Burgundského vévodství, Věží Filipa Dobrého nebo zahradami Darcy s impozantní fontánou. Dijon zaujme také svými typickými výrobky jako jsou hořčice Maille, perník Mulot & Petitjean nebo nápoj cassis.


Vichy je rájem na zemi se zdroji léčivých termálních pramenů a šarmantní architekturou. Tato obec, umístěna na jihovýchodě departementu Allier v regionu Auvergne-Rhône-Alpes, je známá především díky Napoleonovi III., který se zde léčil a pro období, kdy se stala centrem kolaborantského režimu s nacisty za 2. světové války. Dnes je Vichy zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a kromě toho nabízí mnoho kulturních aktivit, jako je např. Svátek Napoleona III. Zároveň je Vichy známo díky stejnojmenné značce kosmetiky Vichy.