Jihu Francie

Tzv. kalanky jsou součástí přírodního parku a tvoří jeden z klenotů pobřeží Provence. Mořské mělké zátoky a zálivy, skalní dutiny a výklenky v útesech, které jej tvoří, jsou ukotveny v azurovém moři, které se vine podél jemných písečných pláží. Představují významné útočiště velmi pestré a chráněné suchozemské i mořské fauny.

Avignon je středně velké město, které se nachází na jihu Francie. Je známé především díky svému mostu, architektuře a impozantním hradbám. Toto město, z části ohraničeno řekou Rýnem, je též obklopeno prosluněnými levandulovými poli, které mu umožňují perfektně zapadnout do provensálské krajiny. Zároveň sloužilo toto město jako papežské sídlo v letech 1309-1423, což hovoří o jedinečnosti a bohatosti jeho historie.

Dnes to bude do údolí Ubaye, v srdci hornatého regionu Alpes-de-Haute-Provence, kam vás zavedeme. Na jihovýchodě Francie protéká řeka Ubaye, která je soutokem mohutných horských bystřin. Půjdeme-li po jejím proudu, objevíme nádherné vesnice obklopené panenskou přírodou. Středomořské klima údolí zdůrazňuje krásu této krajiny, která je nicméně ve Francii málo známá.

Baskicko je prostor rozprostírající se na území dvou sousedících zemí, Francie a Španělska, v západních Pyrenejích. Kromě francouzštiny nebo španělštiny tady sdílejí společný baskický jazyk a specifickou kulturu, která vytváří silnou identitu. Pyrenejské pohoří křižuje tuto oblast třpytivé přírody s grácií a krásou.

Tento téměř 50 metrů vysoký most se klene nad řekou Gardon poblíž Nîmes. Byl postaven v první polovině 1. století a sloužil nejprve k zásobování vodou. Představoval nejmonumentálnější část akvaduktu dlouhého přes 52 kilometrů.
V průběhu staletí se proměnil v hlavní silnici, než byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.