Maxime Marsault

Parrain de l’Alliance Française Ostrava - 2022

Maxime Marsault

Máme tu čest představit vám patrona Alliance Française Ostrava pro rok 2022.

Alliance Française Ostrava je už třicet let nedílnou součástí kulturní scény Moravskoslezského kraje s důrazem na kulturu Francie a frankofonních zemí.
Mezi partnery, se kterými Alliance Française Ostrava během své existence spolupracovala, je na prvním místě třeba jmenovat francouzskou společnost Veolia Energie ČR, a.s..

Bylo proto nasnadě nabídnout panu Maxime Marsault, finančnímu řediteli Veolia Energie ČR, a.s., aby se pro rok 2022 stal naším prvním patronem.


Zdravím Vás,
velmi mě těší, že jakožto Patron roku 2022 mohu Alliance française Ostrava podpořit v její činnosti. Jsem původem Francouz, ale nedávno jsem získal i české občanství. Na Ostravsku jsem žil zhruba 10 let, dokonce se zde narodily dvě z mých dcer, a dodnes zde mám řadu přátel. Jakožto finanční ředitel společnosti Veolia Energie ČR nyní do Ostravy jezdím pracovně prakticky každý týden a návraty do tohoto regionu mě vždy opravdu těší.
Veolia již dlouho přispívá k šíření francouzské kultury v Ostravě a jsme hrdí na to, že i nyní můžeme podpořit nový tým Alliance française Ostrava!
Přeji všem hezký den a těším se brzy na viděnou!