Nord de la FrancePro znovu připomenutí Tour de France ve fotografiích, Alliance Française se vrací na Sever Francie, aby vám přiblížila centrum regionu Haut-de-France, město Lille. Nachází se na území bývalé uhelné pánve Severu, obklopené haldami. Lille si stále chrání první stopy nálezu uhlí, a to jak v architektuře budov, tak v srdcích obyvatel nehledě na šedé nebe…..
Město Lille také vyniká svým malebným historickým centrem, uchovává svědectví velmi dynamického obchodního města středověku! Objevte zvonici, symbol města, Grand Place a obrovskou knihovnu Le Furet du Nord, jakož i Staré město-Lille a jeho malebné obchůdky.
Město Lille je neustále dynamické, je to město studentů, evropské i ekonomické centrum Severu (vzdálené pouze jednu hodinu vlakem z Paříže).
Nezapomeňte také v září navštívit Grande Braderie, velký bleší trh, kde budete mít příležitost výhodně nakoupit, zatančit si a ochutnat ty nejlepší smažené slávky! Pojďte ochutnat také Carbonnade Flamande (vlámský guláš) s hranolkami, vynikající vafle u Chez Meert nebo ještě u Merveilleux de Fred!