Náš tým

Benjamin Jacquet / Directeur

Jsem Benjamin, mladý Francouz plný nadšení, který se neváhá podělit o svou vášeň pro Francii a francouzskou kulturu. „Mým cílem je vytvořit v Ostravě skutečné francouzsko-české přátelství.

Miroslava Pavlínková

Présidente

Jsem jedním ze zakládajících členů Alliance Française d’Ostrava. Od samého počátku jsem jako první lektor francouzštiny uváděla studenty do světa tohoto krásného jazyka.

Maxime Marsault

Parrain de l’Alliance Française Ostrava –

Alliance Française Ostrava se již více než 30 let podílí na kulturním a frankofonním životě Moravskoslezského kraje. V průběhu let získala řadu partnerů, včetně francouzské společnosti Veolia, která má v Ostravě své zastoupení.

Nadia Senhadji

Enseignante

Dobrý den ! Jmenuji se Nadia a jsem Francouzka. V současné době učím na Ostravské univerzitě na katedře románských jazyků. Mým oborem je… Komunikace ve francouzštině. Radost z mluvení francouzsky je pro mě zásadní.

Jakub Rubeš

Enseignant

Vzhledem k tomu, že jsem díky svému vysokoškolskému vzdělání a několika dlouhodobým pobytům ve Francii získal dobrou znalost francouzštiny, jsem rád, že mohu přispět k podpoře francouzského jazyka a kultury.

Dagmar Štencová

Enseignante

Francouzština a Francie jsou moje celoživotní lásky. Tento nádherný jazyk jsem učila na střední škole. Mám tu čest spolupracovat se skvělým týmem Alliance Française v Ostravě. Vedu večerní kurzy a individuální lekce.

Radim Horák

Enseignant

S francouzštinou jsem se setkal poprvé v patnácti letech, jako středoškolák. Po maturitě jsem ve studiu pokračoval na Ostravské univerzitě, kde jsem získal aprobaci pro výuku francouzského a českého jazyka. Přesto mé první profesní kroky vedly na Francouzskou alianci v Ostravě. Po deseti letech, kdy jsem vyučoval na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida, jsem se s chutí ponořil do mezinárodního prostředí a působil na Evropské škole v Bruselu. 

Zajímám se o divadlo, film, žurnalistiku a cizí jazyky, často chodím do hor a do přírody. Rád se znovu po letech vrátím do Francouzské aliance v Ostravě, abych se s těmi, kteří mají pro studium francouzštiny značnou motivaci, podělil o své zkušenosti.