Naši učitelé

Frank Bardelletti

Učitel

Pavlína Hoskovcová

Učitelka

Aneta Kirchnerová

Učitelka

S francouzštinou jsem se poprvé setkala ve svých 13 letech. Po prvních, poměrně obtížných letech jsem si ji oblíbila, vystudovala Učitelství francouzského jazyka na UHK a strávila program Erasmus na Univerzitě Paul Verlain v Métách. Dnes působím jako lektorka na Francouzské Allianci v Pardubicích, která pro mě představuje skvělé propojení mého života v Čechách s oblíbenou zahraniční zemí. Francouzština se mě získala svou krásnou melodičností a výslovností a časem jsem si zamilovala i francouzskou gastronomii, kulturu, artové filmy a cesty do této země. Francie je prostě láska!

Hana Kvapilová

Učitelka

Anne-Gaëlle Laurent Savic

Učitelka

Přemysl Machatý

Učitel

Florie Muller

Učitelka

Alena Příhodová

Učitelka

Corinne Veisy

Bývalá ředitelka a učitelka

Po studiích překladatelství a pedagogiky Florie učila francouzštinu v Německu, na Tchaj-wanu a v Ekvádoru. Poté se přestěhovala do České republiky. Jako velká milovnice cizích jazyků se stejnou měrou učí jako vyučuje! Ráda se take dělí o svou lásku k literatuře, filmu a hudbě.

Alena obdržela diplom pro výuku francouzštiny a češtiny na Univerzitě Palackého v Olomouci. 18 let pracovala jako profesorka francouzštiny na gymnáziu a současně vyučovala v jiných kurzech i na Univerzitě Hradec Králové. Často se zapojovala do frankofonních projektů jako např. Divadelní festival studentů.V současné době učí v kurzech Francouzské aliance (prezenčně i on-line). Je držitelkou vyznamenání Chevalier dans l´Ordre des Palmes académiques.

Corinne pochází z francouzských Alp a má vášeň pro cestování. Studovala Shakespearův jazyk a získala bakalářský titul v angličtině a následně magisterský titul z francouzštiny jako cizího jazyka. S diplomy v kapse odletěla do Keni, kde pracovala na francouzském velvyslanectví. Po návratu do Evropy se stala ředitelkou Alliance française v Pardubicích, kde zůstala sedm let, a poté se vrátila do Afriky, kde pracovala ve Francouzském institutu v Maroku. Po České republice se jí stýskalo, a tak se vrátila a 8 let učila v evropské sekci nymburského gymnázia. V současné době pracuje ve Španělsku.

Naši stážisté

2024 : Cécile Costa, Laouen Gonzalez, Elma Maset

2023 : Lucile Charabot, Adèle Durieu, Shaneze Guillon, Fantine Roiné

2022 :

Administratif

Laurine Gonzalez

Ředitelka

Ivona Kopova

Comptable

Svitlana Shuima

Uklízečka

Po studiu historie a didaktiky pro francouzský jazyk Laurine vyučovala francouzštinu v síti Alliances Françaises v USA, Mexiku a Kanadě. Je vášnivou milovnicí hudby, také ráda vaří a pije kávu.