Kdo jsme

Kdo jsme? Alliance Française Jižní Čechy, založená v roce 2004, je jediná oficiální instituce v Českých Budějovicích, která se věnuje francouzskému jazyku (v Českých Budějovicích). Každý rok sem přijde přibližně 200 studentů, aby se naučili francouzsky v družném a interkulturálním prostředí.

Alliance Française Jižní Čechy je místní vzdělávací a kulturní nezisková organizace, která je součástí mezinárodní sítě francouzských aliancí. S více než 800 středisky ve 132 zemí a více než 500 000 studenty, je Alliance Française nejrozsáhlejší síť šířící francouzštinu a frankofonní kulturu na mezinárodní úrovni. V České republice se milovníci Francie mohou podělit o své nadšení v Brně, Liberci, Pardubicích, Plzni a Ostravě !

Kdo jsme
Naše cíle

Alliance Française Jižní Čechy, jakožto místo interkulturní komunikace, neustále naplňuje tyto cíle :

 • Nabídnout kvalitní kurzy francouzštiny, přizpůsobené všem úrovním a celé široké veřejnosti ;
 • Podpořit kulturní rozmanitost a zejména francouzskou a frankofonní kulturu, tím, že organizuje kulturní aktivity určené pro všechny ;
 • Podílet se na rozvoji francouzko-české spolupráce ve všech odvětvích : jazykových, vzdělávacích, kulturních, atd. ;
 • Být střediskem zkoušek francouzských certifikátů : Aliance je jediné schválené středisko v jižních Čechách, kde se dají skládat a vydávat zkoušky DELF / DALF.
 • Podporovat veškerou iniciativu mající za cíl přiblížení České Republiky a Francie.

V červnu 2007 získala Alliance Française Jižní Čechy Evropskou jazykovou cenu Label 2007, kterou ji udělila Evropská Unie. Alliance získala toto ocenění za uvedení francouzko-španělské divadelní hry.

Poznejte dynamický tým, který je k Vašim službám !

Náš tým

Správní rada

Alliance Française Jižní Čechy je nezisková organizace s vlastní správní radou :

 • Prezident společnosti : JUDr. Mgr. Ivo Petrů
 • Správce pokladny : Moïse Lemonnier
 • Sekretářka : Caroline Zoubek
 • Francois Lebrun
 • Quentin Rivière
 • Lucie Káplová
Administrativní a pedagogický tým
Margot Roulland
Ředitelka

Pochází z Bordeaux a je vášnivou cestovatelkou. Před nástupem do Aliance Française v lednu 2022 pracovala Margot v Kamerunu a Jeruzalémě.

Zuzana Černá
Asistentka ředitele

Pochází z Českých Budějovic a francouzštinu studovala na Gymnáziu Česká a dále na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a na institutu INALCO v Paříži. Kromě práce pro AF, kde působí od ledna 2022, nabízí firmám i jednotlivcům tlumočnické služby a překlady z francouzštiny a kromě toho působí také v sociální oblasti. Má ráda cestování, hudbu a přírodu.

Aly Djiba
Lektor

Aly, který pochází ze Senegalu, vyučuje v Alliance Française už více než 10 let a je opravdovým pamětníkem ve společnosti. Aly má neustále úsměv na rtech. Také se specializuje na tématiku územního plánu a má velký přehled o Francii.

Eliška Binterová
Lektorka

Narodila se v Táboře, celý život žije v Českých Budějovicích, kromě několika pobytů ve Francii. Vystudovala český a francouzský jazyk a učila nejdéle v Gymnáziu Česká. Vedla kroužek francouzštiny prostřednictvím FA na základních školách. Organizuje regionální Konverzační soutěže ve francouzštině ve spolupráci s NIVD, SUF, IFP a AF.

Alexandre Geny
Lektor

3 děti, žije v Českých Budějovicích a od roku 2018 učí na Gymnáziu v Písku. Po studiu historie Alexandre pracoval v řadě sdružení a na Ministerstvu mládeže a tělovýchovy, než se začal věnovat výuce francouzštiny jako cizího jazyka, aby se podělil o francouzský jazyk a francouzsky mluvící kultury.

Noemi Koreňová
Lektorka

Pochází ze Slovenska, studovala francouzštinu na dvojjazyčném gymnáziu a poté na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity, kde v současné době pokračuje v doktorandském studiu. Francouzštinu vyučuje tři roky a v Alliance Française od jara 2022. Ráda cestuje po Francii a objevuje nové regiony, protože každý z nich má své kouzlo. Ve volném čase si ráda přečte zajímavou knihu, například cestopis.

Barbora Baldíková
Lektorka

Pochází z jižních Čech, francouzštinu začala studovat na základní škole, pokračovala na Gymnáziu Jana Valeriána Jirsíka a v současné době studuje překladatelství na Jihočeské univerzitě. Francouzštinu začala vyučovat v loňském roce a od ledna 2022 vyučuje v Alliance Française. Má ráda sport, hudbu, film a humor, zejména jazykový.

Valentin Nambot
Lektor

Pochází z Angers a od ledna 2023 vyučuje na Francouzské alianci v jižních Čechách. Než se stal učitelem francouzštiny, pracoval nejprve v cestovním ruchu jako cestovní agent a recepční v kulturním zařízení. Po první pedagogické zkušenosti v Alliance Française de Plzeň je velmi rád, že se může vrátit do České republiky a předávat a sdílet svou vášeň pro francouzský jazyk a frankofonní kultury.

Tereza Heiderova
Lektorka

Pocházím z Prahy, francouzštinu jsem studovala na Gymnáziu Jana Nerudy a na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Když jsme ještě bydleli v Praze, učila jsem francouzštinu na Gymnáziu Na Pražačce. Miluji divadlo, se studenty jsme připravovali divadelní vystoupení ve francouzštině. Láska k francouzštině mě neopustila ani na mateřské dovolené. Z francouzštiny překládám knížky pro děti a jsem garantem jazykových zkoušek z francouzštiny na TFJU. Na Francouzské alianci učím od září 2023. S manželem máme pět dětí, takže můj život je plný dobrodružství a nepředvídaných událostí. Miluju četbu, toulky přírodou a přátelské rozhovory u sklenky francouzského vína.