Parlez français.
Vivez en français.

Mluvte francouzsky

Alliance Française Jižní Čechy poskytuje výuku francouzštiny v Českých Budějovicích již od roku 2004.

S více než 800 středisky ve 132 zemí a více než 500 000 studenty, je Alliance Française nejrozsáhlejší síť šířící francouzštinu a frankofonní kulturu na mezinárodní úrovni.

Nabízíme nejbohatší nabídku kurzů francouzštiny jak pro děti, tak i pro dospělé, úrovní od úplných začátečníků až po velmi pokročilé, kurzy všeobecné francouzštiny i odborné kurzy (konverzaci, gramatiku, francouzštinu na cesty, přípravné kurzy na zkoušky DELF/DALF a další).

Kurzy obecné francouzštiny

Kurzy všeobecné francouzštiny jsou naše nejpopulárnější kurzy. Vydejte se taktéž na cestu objevování francouzské a frankofonní kultury a jejich obyvatel.

Zobrazit kurzy

Kurzy francouzštiny pro děti a mládež

Nabízíme kurz úvodu do francouzštiny a francouzské kultury pro děti a mládež, který je ušitý na míru přímo jim a veden kvalifikovanými lektory francouzštiny.

Zobrazit kurzy

Kurz francouzštiny pro seniory (>60)

Je Vám 60 let a více a rádi byste se naučili francouzsky s osobou stejného věku, která sdílí stejné zájmy ? Nabízíme nový kurz pro seniory, který je přímo pro Vás !

Zobrazit kurzy

Kurzy francouzské konverzace

Přidejte se k našim kurzům konverzace a procvičujte svoje vyjadřování ve francouzštině plynule a s frankofonním rodilým mluvčím. Francouzština je jazyk živý !

Zobrazit kurzy

Individuální kurz francouzštiny

Nabízíme kurzy individuální nebo v malých skupinkách, a buď v našich třídách nebo on line. Díky těmto kurzům se zlepšíte ve francouzštině podle svého tempa i potřebám.

Zobrazit kurzy

Firemní kurz francouzštiny

Alliance Française Jižní Čechy nabízí kurzy francouzštiny na míru odpovídající potřebám a cílům firem a institucí. Optimalizujte komunikaci s Vašimi frankofonními kolegy, partnery i klienty !

Zobrazit kurzy
Mluvte francouzsky : nabídka kurzů

Naše skupinové kurzy jsou organizovány ve třech trimestrech, každý po 12 týdnech.

  • Podzimní trimestr: od 18. 9 do 10. 12. 2023
  • Vánoční prázdniny: od 11. .12. 2023 do 2. 1. 2024
  • Zimní trimestr: od 3. 1. do 8. 4. 2024
  • Školní prázdniny: od 11. do 17. 3.  2024
  • Velikonoční prázdniny: od 28. 4. do 1. 4. 2024
  • Jarní trimestr: od 9. 4. do 1. 7. 2024

O státních svátcích je Alliance Française uzavřena a výuka se přesouvá.
Alliance Française je otevřena i během školních prázdnin, s výjimkou výše uvedených.

Některé kurzy (příprava na zkoušku DELF/DALF, francouzština na cesty, fonetika, atd.) budou otevřeny na základě poptávky a bez návaznosti na uvedený roční kalendář. Neváhejte se na nás obrátit pro více informací!

Aktuality

Festival Bonjour Budějovice

Alliance Française Jižní Čechy ve spolupráci se svými partnery každoročně organizuje multikulturní Festival Bonjour Budějovice. Tato akce, která je skutečnou událostí oslavující francouzskou, frankofonní i českou kulturu, si klade za cíl oslavit přátelské vazby mezi Francií a Českou republikou. Přibližně 21. června 2024, nabídneme již 28. ročník festivalu, který mj. opět uctí partnerství mezi městy Lorient (Bretaň, Francie) a České Budějovice (Jihočeský kraj, Česká republika).

Zobrazit

Vernisáž: zahájení výstavy “La France de Jindřich Štreit”

Festival Bonjour Budějovice začíná! Dovolujeme si vás pozvat na vernisáž výstavy „La France de Jindřich Štreit“ (Francie Jindřicha Štreita). Přijďte si prohlédnout fotografickou výstavu o francouzských vesnicích, s citem a jemností, ve společnosti známého umělce Jindřicha Štreita.

Zobrazit

Le Marché, trh s francouzskými a frankofonními produkty

Na jeden den nabídne Le Marché místním obyvatelům výběr z přibližně deseti obchodníků, kteří nás vezmou na objevitelskou cestu za francouzskou a frankofonní gastronomií. Po celé odpoledne bude hrát živá hudba a den stylově zakončí kapela z Lorientu!

Zobrazit

Odpoledne s pétanque

V rámci festivalu Bonjour Budějovice si vás Aktiv Klub a Alliance Française dovolují pozvat na odpoledne pétanque!

Zobrazit

Ochutnávka francouzských vín

V rámci festivalu Bonjour Budějovice si vás dovolujeme pozvat na tradiční ochutnávku francouzských vín Roman Farka nás přivítá ve své vinotéce, aby nám pomohl objevit všechny jemnosti vína prostřednictvím degustace červených a bílých vín z různých francouzských oblastí.

Zobrazit

Svátek hudby

Vznikl ve Francii v roce 1982 a jeho cílem je přivést do ulic profesionální i amatérské hudebníky. Od té doby se Fête de la musique slaví 21. června po celém světě.

Zobrazit

Kosmetický workshop

Vyrobte si vlastní parfém! V rámci festivalu Bonjour Budějovice vás zveme do Alliance Française na kosmetický workshop. Ať už budete vyrábět pro sebe, nebo jako dárek pro svou přítelkyni či nejlepší kamarádku, přijďte s námi strávit příjemný čas! 1,5 hodiny trvající workshop povede Lenka Smržová.

Zobrazit

Belgický večer

Přijďte jednou objevovat Belgii! Na programu je ochutnávka různých belgických piv doplněná hranolky z placaté země. François Lebrun a Quentin rivière nás budou provázet celým večerem, abychom objevili všechny jemnosti slavných belgických piv.

Zobrazit

Káva po francouzsku

Připojte se k nám! Setkejte se s námi a sdílejte přátelské chvíle s dalšími frankofonními lidmi z regionu!

Zobrazit

Partneři