Knihovna

Alliance Française Jižní Čechy nabízí svým členům široký výběr knih ve francouzštině buď v knihovně a nebo v Culturethèque, elektronické platformě na internetu.

Mediatéka

Využijte široký výběr knih ve francouzštině určených všem věkovým kategoriím i úrovním !

Mediatéka Alliance Française Jižní Čechy nabízí více než 3000 děl : literaturu klasickou i současnou, poezii, divadelní, literaturu pro mladé, knihy v jednoduché francouzštině, české překlady francouzských autorů, atd. … k dispozici jsou i DVD a CD

Je možné si knihy a další média zdarma prohlédnout během otevírací doby přímo v Allianci.

Výpůjčka je umožněna výhradně členům Alliance Française (s ročním příspěvkem 200,- Kč) a školákům. Lze si vypůjčit až 10 kusů na dobu maximálně do 3 týdnů. Některé kusy lze prohlížet pouze na místě.

Být členem Alliance Française Vám zároveň umožní přístup do naší elektronické mediatéky, Culturethèque, čítající více než 50 000 francouzských knih, časopisů, hudby, kultury, filmů, tutoriálů a mnohem více !

Culturethèque

Culturethèque je bezplatná internetová mediatéka ve francouzštině Francouzského institutu.

Culturethèque je elektronická knihovna francouzských kulturních zařízení v cizině.

Nabízí nespočet zdrojů ke stažení či prohlédnutí on line :
francouzskou literaturu, denní francouzský tisk, hudbu, on-line koncerty, přednášky, dokumentární pořady, komiksy, literaturu pro mládež, vyučovací metody francouzštiny, hry, a mnohé další zdroje. Necháme na Vás, abyste to sami všechno prozkoumali !

Připojit se k Vašemu účtu můžete kdykoli z Vašeho počítače, tabletu či chytrého telefonu.

Být členem Alliance Française Jižní Čechy (s ročním příspěvkem 200,-) Vám umožní přístup do Culturethèque. Stačí, když vyplníte formulář a zašlete nám ho na jiznicechy@alliancefrancaise.cz