Aktuality

Festival Bonjour Budějovice

Alliance Française Jižní Čechy ve spolupráci se svými partnery každoročně organizuje multikulturní Festival Bonjour Budějovice. Tato akce, která je skutečnou událostí oslavující francouzskou, frankofonní i českou kulturu, si klade za cíl oslavit přátelské vazby mezi Francií a Českou republikou. Přibližně 21. června 2024, nabídneme již 28. ročník festivalu, který mj. opět uctí partnerství mezi městy Lorient (Bretaň, Francie) a České Budějovice (Jihočeský kraj, Česká republika).

Zobrazit

Le Marché, trh s francouzskými a frankofonními produkty

Na jeden den nabídne Le Marché místním obyvatelům výběr z přibližně deseti obchodníků, kteří nás vezmou na objevitelskou cestu za francouzskou a frankofonní gastronomií. Po celé odpoledne bude hrát živá hudba a den stylově zakončí kapela z Lorientu!

Zobrazit

Odpoledne s pétanque

V rámci festivalu Bonjour Budějovice si vás Aktiv Klub a Alliance Française dovolují pozvat na odpoledne pétanque!

Zobrazit

Ochutnávka francouzských vín

V rámci festivalu Bonjour Budějovice si vás dovolujeme pozvat na tradiční ochutnávku francouzských vín Roman Farka nás přivítá ve své vinotéce, aby nám pomohl objevit všechny jemnosti vína prostřednictvím degustace červených a bílých vín z různých francouzských oblastí.

Zobrazit

Svátek hudby

Vznikl ve Francii v roce 1982 a jeho cílem je přivést do ulic profesionální i amatérské hudebníky. Od té doby se Fête de la musique slaví 21. června po celém světě.

Zobrazit

Kosmetický workshop

Vyrobte si vlastní parfém! V rámci festivalu Bonjour Budějovice vás zveme do Alliance Française na kosmetický workshop. Ať už budete vyrábět pro sebe, nebo jako dárek pro svou přítelkyni či nejlepší kamarádku, přijďte s námi strávit příjemný čas! 1,5 hodiny trvající workshop povede Lenka Smržová.

Zobrazit

Belgický večer

Přijďte jednou objevovat Belgii! Na programu je ochutnávka různých belgických piv doplněná hranolky z placaté země. François Lebrun a Quentin rivière nás budou provázet celým večerem, abychom objevili všechny jemnosti slavných belgických piv.

Zobrazit

Káva po francouzsku

Připojte se k nám! Setkejte se s námi a sdílejte přátelské chvíle s dalšími frankofonními lidmi z regionu!

Zobrazit

Vernisáž: zahájení výstavy “La France de Jindřich Štreit”

Festival Bonjour Budějovice začíná! Dovolujeme si vás pozvat na vernisáž výstavy „La France de Jindřich Štreit“ (Francie Jindřicha Štreita). Přijďte si prohlédnout fotografickou výstavu o francouzských vesnicích, s citem a jemností, ve společnosti známého umělce Jindřicha Štreita.

Zobrazit