Skupinové kurzy

Naše skupinové kurzy probíhají ve dvou semestrech od září do června. Některé kurzy (Francouzština na cesty, Objevte francouzštinu!, atd.) budou otevřeny bez návaznosti na uvedený roční kalendář. Neváhejte se na nás obrátit pro více informací!

TerminUzavření
Semestre 1od 18. 9. 2023 do 19. 1. 202428. 9. | 23. 12. – 3. 1.
Semestre 2od 12. 2. 2024 do 12. 6. 20243. – 2. 4. | 1. 5. | 8. 5.
Rok 2023-2024

Aktuální nabídka kurzů

V současné době není možná online registrace. Vyčkejte prosím, až se registrace znovu otevře, nebo nás kontaktujte pro více informací.

Katalog kurzů

Obecná francouzština

Kurzy vyučované v Alliance Française de Plzeň se řídí úrovněmi Společného evropského referenčního rámce. K dosažení daných úrovní využíváme především řadu učebnic Edito (nakladatelství Didier), které jsou doplněné autentickými materiály a aktivitami lektorů. Každý kurz je přizpůsoben potřebám a tempu studentů, a tak se nemusíte bát, že s námi francouzštinu nezvládnete. Na konci každého semestru lektoři vyhodnocují úroveň skupiny, která se může změnit na vyšší. Kurzy obecné francouzštiny probíhají každý týden během 90min lekce, a to po celý jeden semestr.

Název kurzuUčitel
A1.0 – Úplní začátečníciEliška Fajtová
A1.1 – Začátečníci 1Jitka Heřmanová
A1.1 – Začátečníci 1Iva Motlíková
A2.1 – Mírně pokročilí 1Barbora Šneberková
A2.3 – Mírně pokročilí 3Jana Širajchová
B1.1 – Středně pokročilí 1Barbora Šneberková
B1.3 – Středně pokročilí 3Zbyněk Kašpar
B2.4 – Pokročilí 4Eliška Fajtová
C1 – Velmi pokročilíAnne Pougnard
Studenti kurzu Obecné francouzštiny mohou požádat o 10% slevu při zakoupení doplňkového kurzu Příprava na zkoušky nebo Konverzace.

Konverzace

Kurzy konverzace vede rodilý mluvčí s několikaletou praxí výuky a v hodině pracuje s autentickými materiály. Během kurzu se probírají aktuální témata, hodiny jsou obohaceny o audio a video materiály a zábavné aktivity. Studenti se k tématu vyjadřují, debatují a prezentují své názory.

Název kurzuUčitel
B1 – Středně pokročilíFanny Poirier-Moravcová
B2 – PokročilíFanny Poirier-Moravcová
C1 – Velmi pokročilíJean Gallo
Studenti kurzu Obecné francouzštiny mohou požádat o 10% slevu při zakoupení doplňkového kurzu Příprava na zkoušky nebo Konverzace.

Kurz pro děti

Kurzy pro děti se zaměřují na rozvoj základních komunikačních dovedností ve francouzštině pomocí materiálů určených dětem či dospívajícím. Kurz je veden zkušeným lektorem, který děti motivuje k výuce prostřednictvím dialogů, her, písniček nebo divadelních scének.

Název kurzuUčitel
Kurz pro děti 8-10 let – A1Iva Motlíková
Kurz pro děti 10-12 let – A2Pavla Kocourková

Kurz pro seniory

Kurzy pro seniory jsou vytvořeny tak, aby vyhovovaly vyšší věkové skupině a jsou dobrou příležitostí potkat se se svými vrstevníky.

Název kurzuUčitel
Senioři – A2/B1Barbora Stachová
Senioři – B1/B2Katka Kaderová

Příprava na zkoušky

  • Kurzy jsou určeny pro jednotlivce, kteří si chtějí složit zkoušku Delf/Dalf a mít tak oficiálně potvrzenou jejich úroveň znalosti francouzského jazyka.
  • Zkoušky Delf/Dalf mají specifickou strukturu a víc než kdekoliv jinde zde platí, že „štěstí přeje připraveným“.
  • Během kurzu se tedy dozvíte z jakých částí se zkouška skládá a jak pracovat s Vaší francouzštinou, tak aby Vás u zkoušky nic nepřekvapilo. Použití jazyka budete trénovat a vypilovávat. Nakonec dostanete pár tipů pro to, aby Vaše úspěšnost u zkoušky byla co největší.
  • Platnost diplomu je časově neomezená, stane se tak součástí Vašeho portfolia. Oceníte jej při žádostech o přijetí v zaměstnání nebo na univerzitách ve frankofonních oblastech.
Název kurzuUčitel
Příprava na DELF – B2Katka Kaderová
Příprava na DALF – C1Eva Hokešová
Studenti kurzu Obecné francouzštiny mohou požádat o 10% slevu při zakoupení doplňkového kurzu Příprava na zkoušky nebo Konverzace.

Specializovaná francouzština

Kurzy “Specializované francouzštiny“ jsou věnované specifickým tématům jako například vaření, korespondenci, historii, hudbě, literatuře apod. Jedná se také o kurzy, které se mohou zaměřit na konkrétní problematiku jako poslech a další. Níže naleznete kurzy, které v této sekci v semestru nabízíme:

Název kurzuUčitel
Hudba a literatura – A2 nebo vyššíKatka Cízlová
8 lekcí – Francouzština na cestyKlára Mikulášová