Campus France

Studovat ve francii s Campus France

Učíte se francouzsky a chtěli byste začít studovat nebo pokračovat v již započatém studiu na vysoké škole ve Francii? Naši korespondenti z informační kanceláře CampusFrance Česká republika jsou zde pro vás a dají vám potřebné informace ke konkretizaci vašeho studijního plánu a poskytnou vám individuální součinnost.

Kontakty:
prague@campusfrance.org
Francouzský institut v Praze
Štěpánská 35, 111 21 Praha 1

Platforma www.european-funding-guide.eu nabízí studentům středních a vysokých škol a dále studentům v postgraduálním studiu možnost zdarma nalézt finanční podporu pro jejich akademické studium. Poprvé ve Francii používají tyto webové stránky speciální algoritmus, který zobrazí reálná stipendia, granty, odměny nebo ceny dle individuálního profilu každého studenta.

Až 12 000 programů financování pokrývá oblasti, pro které by studenti mohli potřebovat finanční výpomoc: náklady na běžný denní provoz, zápisné ke studiu, poplatky za ubytování, dodatečné náklady na semestrální pobyty v zahraničí, jazykové kurzy nebo vědecké granty. Studenti si mohou přečíst nejrůznější články, mj. na téma podání žádosti o studijní stipendium.